GİRNE
okuma süresi: 3 dak.

Girne Belediyesi, Toplu İş Sözleşmesi imzaladı

Girne Belediyesi, Toplu İş Sözleşmesi imzaladı

Girne Belediyesi, Devrimci Genel İş Sendikası ile Toplu İş Sözleşmesi imzaladı.

Yayın Tarihi: 02/06/21 14:31
okuma süresi: 3 dak.
Girne Belediyesi, Toplu İş Sözleşmesi imzaladı
A- A A+

Girne Belediyesi ile Devrimci Genel-İş Sendikası arasında 1 Ocak 2021-31 Aralık 2022 dönemini kapsayacak toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmza törenine, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Girne Belediyesi İnsan Kaynakları Şube Amiri Remziye Kaşif, Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (Dev-İş) Başkanı Koral Aşam, Devrimci Genel-İş Sendikası Başkanı Ömer Naşit ve sendika işyeri temsilcileri katıldı.

GÜNGÖRDÜ: “SENDİKA İLE HER ZAMAN UYUM İÇERİSİNDEYİZ”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü:

“Covid-19 Salgınından dolayı gecikme yaşadığımız toplu iş sözleşmesini imzaladık. Görüşmelerimiz başladığı günden itibaren bugüne kadar sendika ile uyumlu ve işçi tarafından gelen öneriler doğrultusunda belediye idaresi olarak değerlendirdikten sonra da bugün toplu iş sözleşmesine imza attık. Bu sözleşmeyi imzalayarak Girne Belediyesi’ne bağlı tüm işyerlerindeki işçi ve işveren arasında var olan iş uyumu konularında Sendika ile ortak hareket etmenin farklı yolları da açılmış oldu. Özellikle belediyemizin insan kaynakları bölümü ile birlikte geliştirmeye çalıştığımız belediyemize bağlı bütün iş kollarındaki işçilerimize ve çalışanlarımıza yönelik iş güvenliği konusunda da var olan tedbirlerimiz daha bilimsel yönde ve programlı olacaktır. Toplu iş sözleşmesi görüşmeleri süresi boyunca sendikamızla içinde bulunduğumuz koşulları dikkate alarak pek çok konuda aynı görüşe sahip olduk. Öncelikli olarak çalışanların işlerini güvence altına almak ve iş güvenliği konularında uyarmak, onlara gerekli teknik desteği ve eğitimi sağlamak sendikadan ayrı düşünülemezdi. Yapılan işbirliği nedeniyle Devrimci Genel-İş Sendikasına teşekkür eder, yeni dönem toplu iş sözleşmesinin de hayırlı olmasını diliyorum. Tüm çalışanlarımızla sevgi, huzur ve barış içerisinde olacağımızı belirtmek isterim” dedi.

Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (Dev-İş) Başkanı Koral Aşam:

“Öncelikle Pandemi koşullarının zor şartlarında hizmet veren Girne personeline ve yönetimine bu toplu sözleşmenin hayırlı olmasını dilerim. Çok zor günlerden geçerek bugünlere kadar geldik ve halen zor günler aşılmış değildir. Yaşananlar herkesin gözü önünde gerçekleşmektedir. Belediyelerin gerek nüfustan kaynaklı katkı paylarını gerekse hayat pahalığı yönündeki katkı paylarını hükümetin arttırmamasına rağmen belediye ile uyum içerisinde işçilerin haklarını geriye götürmemek şartıyla ve günün koşullarına yaklaştırmak, ulaştırmak konusunda bir işbirliği içinde olduk. Biraz gecikmeli de olsa toplu sözleşmemizi bugün itibariyle imzaladık. Bu anlamda Başkan Güngördü’ye ve yönetime anlayışlarından dolayı teşekkür ediyor, yapılan sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.