LTB ile "kaçak büfe" karşı karşıya!

loading
23 Kasım, Pazartesi
£

10.51

9.34

$

7.88

LTB ile "kaçak büfe" karşı karşıya!

LTB ile "kaçak büfe" karşı karşıya!

Lefkoşa Türk Belediyesi, kaldırma kararı aldığı kaçak büfeye dokunamıyor. Otobüs Terminali'nde bulunan büfenin kaldırılma kararına rağmen hala daha yerinde durması dikkat çekerken, LTB ve büfe sahipleri arasındaki kavga büyüyor.

LTB ile "kaçak büfe" karşı karşıya!
A- A A+

Kıbrıs Postası - Filiz Seyis

Edinilen bilgiye göre Pazartesi sabah kaldırılması gereken, karavandan büfeye dönüştürülen yere 3-4 sene önce, LTB Müdür Muavini Mehmet Çakmak, elektrik izni verdi. İddiaya göre, kaçak büfe sahipleri, büfeyi kaldırmaya giden LTB görevlilerini mahkemeden alınan bir "ara emri" ile durdurdu. Ara emrinin hangi gerekçeyle alındığı bilinmiyor.

MÜDÜR VEKİLİ HAKKINDAKİ DİSİPLİN SORUŞTURMASI İDDİASINI YALANLADI!

LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu'nun emri ile Müdür Vekili Mehmet Çakmak aleyhine soruşturma başlatılacağı da gelen iddialar arasında.

LTB Müdür Vekili Mehmet Çakmak ise bu iddiayı yalanlayarak "Başkan benim hakkımda neden soruşturma başlatsın ki?" dedi.

ÇAKMAK: "ESKİ LTB BAŞKANI PERVASIZCA İZİNLER VERİYORDU!"

Sözkonusu büfe ile ilgili iddialara da açıklık getiren Mehmet Çakmak, büfenin işletme onayı alabilecek bir büfe olmadığını, LTB Eski Başkanı Cemal Bulutoğluları'nın onayı ile büfenin Terminal'e yerleştiğini anlatarak, "Eski Belediye Başkanı insanlara 'götürün büfeyi oraya koyun' dedi. Bize de 'elektrik verilsin' emri verdi. Olamayacağını söyledik ama eski başkan 'siz yapın, gerisine karışmayın' dedi.

Çakmak, "Eski yönetim döneminde Belediye'ye ait mülklere Sayın Başkan pervasızca izinler veriyordu. Usulde belediyeye başvuru yapılır, Belediye'nin ilgili birimleri başvuruyu inceler, uygun bulunursa onaylanır ve kira kontratı yapılır. Ancak bu büfe onay alabilecek bir büfe değil" şeklinde konuştu.

Yeni yönetimiyle LTB'nin istikrarlı bir yapıya kavuşmaya doğru gittiğine değinen Çakmak, yasal olmayan olayların üstüne gidileceğini ifade etti.

Mehmet Çakmak, LTB mülkü içinde kurulmuş olan büfeyi oradan çıkması konusunda uyardıklarını ve 19 Ağustos Pazartesi gününe kadar süre tanıdıklarını anlatarak, uyarılarının dikkate alınmadığını söyledi.

Pazartesi günü büfeyi kaldırmak için giden LTB görevlilerinin ara emri ile durdurulduğunu doğrulayan Çakmak, ara emrinin gerekçesiyle ilgili fikri olmadığını sözlerine ekledi.

FELLAHOĞLU'NA KÜFÜR MAHKEMEYE TAŞINIYOR!

Büfe sahiplerinin Facebook üzerinden LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu'na ağıza alınmayacak küfürler ettiklerini söyleyen Çakmak, Fellahoğlu'nun avukatıyla görüştüğünü ve "küfür" konusunu mahkemeye taşıyacağını vurguladı.

Mehmet Çakmak şu şekilde konuştu:

"Geçmiş LTB yönetimi yasal olmayan durumlara müdahale etmemize engel oluyordu, insanlar buna alıştı. Ama şimdi kararlı bir idare vardır, yasadışılığın üzerine gideceğiz. Sonucu ne olursa olsun o büfe oradan kalkacak."

LTB'NİN YASADIŞI ELEKTRİK İZNİNE VATANDAŞTAN TEPKİ!

Öte yandan vatandaşlar, kaçak büfelere göz yuman LTB'ye kızgınlıklarını dile getirdi.

Kaçak olan bir büfeye elektrik izni verilmesini eleştiren vatandaşlar, LTB'yi yasadışı davranmak ve yasadışılığa göz yummakla suçladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer LEFKOŞA Haberleri