"Poliçe içeriği ve hasar raporunu beklemeksizin devredeyiz"

loading
15 Temmuz, Çarşamba
£

8.62

7.83

$

6.86

Mapfree Sigorta Direktörü Şan: “Poliçe içeriği ve hasar raporunu beklemeksizin devredeyiz”

“Poliçe içeriği ve hasar raporunu beklemeksizin devredeyiz”

Lefkoşa Devlet Hastanesi’nin KKTC’nin en büyük ve en gözde devlet hastanesi olduğuna dikkat çeken Hastane ana binasının sigortalı bulunduğu Mapfree Sigorta Direktörlerinden Alişan Şan, bu binanın tüm halkı ilgilendiren bir bina olduğunu ifade ederek “Hiç poliçenin içeriğini, hasar raporlarının çıkmasını, envanter çalışmalarını beklemeksizin devreye girdik” dedi.

“Poliçe içeriği ve hasar raporunu beklemeksizin devredeyiz”
A- A A+

Kıbrıs Postası - TÜNAY MERTEKÇİ

Mapfree Sigorta Direktörleri Alişan Şan ile Ömer Şan Kıbrıs Postası’na konuştu ve çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale gelen Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nin son durumu hakkında bilgi verdi.

Hem Sağlık Bakanlığı’na hem de kamuya mal olmuş bir kurum olduğu için tüm halka geçmiş olsun dileklerinde bulunan direktörler, hastanenin ana binasının tamamının kendilerinde sigortalı olduğunu kaydetti.

Direktörler, hastanenin tekrardan faaliyete girebilmesi için sigorta şirketi olarak inşaat bölümü şirketleriyle de istişareli bir şekilde çalışmalara devam ettiklerini vurguladı.

ALİŞAN ŞAN: TÜM HALKIMIZA GEÇMİŞ OLSUN

Alişan Şan, “Öncelikle tüm Kuzey Kıbrıs Türk halkına geçmiş olsun dilemek istiyorum”dedi. Çok üzücü bir hadise yaşandığına dikkat çeken Şan, 3 gündür en az günde 15 saat olmak üzere 60’ın üzerinde bir ekiple çalışma yaptıklarını kaydeden Şan, mekanikçisi, elektrikçisi, tesisatçısı, boyacısı ve sıvacısıyla ful bir ekiple çalıştıklarına dikkat çekti. Kamu yararını gözeterek çalıştıklarını belirten Şan, hastanenin bir an önce çalışır vaziyete gelmesi için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

ÖMER ŞAN: YOĞUN BİR ÇALIŞMA VAR

Ömer Şan, yangının çıktığı anjiyo bölümünün eski haline dönmesi için yoğun bir çalışma olduğunu ifade etti ve “Bir taraftan da servislere hizmet veren koridorların, merdiven bölümlerinin, asansör bölümlerinin, çalışır vaziyete gelip vatandaşların hizmet alabilecekleri pozisyona getirilebilmesi için büyük bir gayret ve çaba sarf ediliyor” dedi. Sadece boya ve tamirat işlerinin dışında mekanik elektronik birçok işlemin olduğunu dile getiren Şan, “Hepsi de bir taraftan yapılmaya çalışılıyor” dedi.

ALİŞAN ŞAN: 3 BÖLÜME AYIRDIK

Alişan Şan, hem yurt içinden hem de yurt dışından sigorta eksperlerinin yangından ertesi gün soğutma çalışmaları bittikten sonra yangın yerine intikal ederek gerekli araştırmaları başlattıklarını kaydetti. “Önce yangın sebepleri ne olabilir konusunda incelemeleri yapıldı. Daha sonra envanter kontrolü yapıldı. Yanan bölümlerde ve hasar gören bölümlerde” diyen Şan, buradaki binayı ve makine teçhizatı üç bölümde nitelendirdiklerini söyledi. “Çok hasar gören yerler, az hasarlı yerler ve bir de hiç hasarsız olanlar” olarak üç bölüme ayırdıklarını kaydeden Şan, hemen yangın sonrası içeriye girdiklerinde birçok makinenin, teçhizatın çalışır olduğunu gözlemlediklerini de dile getirdi.

“TEKNİK EKİPLER TESTLERİ YAPTI”

Teknik ekiplerin söz konusu makinelerin testlerini yaptığına dikkat çeken Şan, “Hangisi iş görür vaziyettedir, hangisi yarı iş görür vaziyettedir. Neresi bozuktur, neresi arızalıdır. Onların tespitlerini yapıyorlar. Bir de gözle gördüğümüz zaman yanmış olan makine teçhizatlar vardır. Dolayısıyla en başta da söylediğim gibi üç kısımda, tam hasar görmüşler, yarı hasar görmüşler ve hiç hasar görmemişler olarak ayırttık” dedi. Şan, “İnşallah en erken zamanda aktif etmek için mücadelemiz devam edecektir” dedi.

ÖMER ŞAN: OLAĞANÜSTÜ GAYRET VE ÇABA VAR

Ömer Şan, hastanede olağan üstü bir gayret ve çaba sarf edildiğini ifade etti ve servis bölümlerinin yarına yetişmesi için çok büyük bir çaba sarf edildiğini söyledi. “İnşallah Allah da yanımızda olur ve kısmet olursa açılması için biz sağlık bakanlığı ile dört elle çalışıyoruz” diyen Şan, bir aksilik olması durumunda en geç ertesi güne hastanenin açılabilir vaziyete geleceğini belirtti.

ALİŞAN ŞAN: BİZ DE KRİZ MASASI OLUŞTURDUK

Alişan Şan, hastanemizin ana binasınınkendilerinde sigortalı olduğunu kaydetti. Sigortacılığın farklı gereklerinin olduğunu söyleyen Şan, “Bir hasar olduğunda izlenmesi gereken bir prosedür vardır. Biz Mapfree Sigorta olarak yangının ilk çıktığı andan itibaren buradaydık. Yangının hemen sonrasında oturduk biz de bir kriz masası oluşturduk ve buranın kamu yararı gözetilerek, kamu menfaati gözetilerek çalışmalarımıza başladık” dedi. Lefkoşa Devlet Hastanesi’nin KKTC’nin en büyük ve en gözde devlet hastanesi olduğuna dikkat çeken Şan, bu binanın tüm halkı ilgilendiren bir bina olduğuna değindi. “Hiç poliçenin içeriğini, hasar raporlarının çıkmasını, envanter çalışmalarını beklemeksizin devreye girdik” diyen Şan, bu kurumun bir an önce halkın hizmetine ve yararına sunmak için çaba gösterdiklerini söyledi.

“TÜM TAMİRATLARI ÜSTLENMİŞ VAZİYETTEYİZ”

Hastanenin yanan kısımlarını ve bu yangından zarar gören kısımlarını kendileri sigorta şirketi olarak tüm tamiratlarını üstlenmiş vaziyette olduklarını kaydeden Şan, “Bizimle birlikte sağlık bakanımız ve ekibi bir sağlık seferberliği çağrısında bulundular. Şimdi bu yangından dolayı hastane boşalmış vaziyettedir. İçeride hiç hastalar yok. Servisler boştur. Bunun fırsat bilinerek daha önceden yapılmasını düşündükleri, yoğunluktan dolayı yapamadıkları tamiratlar, bakım, onarımlar vardı. Onların da yapılması için sayın bakanımız ve ekibi Kıbrıs Türk halkına ve kurumlarına bir çağrıda bulundu. Bildiğim kadarıyla başta vakıflar idaresi olmak üzere emekliler cemiyetinin bir katkısı olduğunu gördüm ben” dedi.

ÖMER ŞAN: GEREKEN YAPILIP HİZMETE BAŞLAYACAKTIR

Ömer Şan,“Buraya destek veren kurum, kuruluşlara hem yangının çıktığı anda müdahale eden kurum, kuruluşlara şahsım adına teşekkür ederim. En kısa sürede de hastanemizin tekrar faaliyete girebilmesi için çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yapacağımızdan da bir endişe duyulmasın. Gereken yapılıp hizmet başlayacaktır” dedi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer LEFKOŞA Haberleri