Hastane yangını... Mapfree Sigorta: "10 güne kadar tamamlayacağız"

loading
14 Temmuz, Salı
£

8.60

7.80

$

6.87

Mapfree Sigorta Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi'ndeki çalışmalarına devam ediyor

Hastane yangını... Mapfree Sigorta: "10 güne kadar tamamlayacağız"

Mapfree Sigorta Lefkoşa Devlet Hastanesi'ndeki çalışmaları 10 gün içerisinde tamamlayacağını duyurdu.

Hastane yangını... Mapfree Sigorta: "10 güne kadar tamamlayacağız"
A- A A+

Mapfree Sigorta Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki çalışmalarına devam ediyor.

28 Şubat günü hastanede çıkan yangın sonrası hasar tespit çalışmalarını gerçekleştiren şirketten yapılan açıklamada kamu yararı gözetilerek Koronavirüs salgınının varlığına rağmen çalışmalarına devam ettiği belirtildi.

10 GÜNE KADAR TAMAMLANMASI HEDEFLENİYOR

10 gün içerisinde gerekli çalışmaların tamamlanarak kullanıma hazır hale getirmesinin hedeflendiği belirtilen şirket açıklamasında “bir aksilik çıkmaması halinde, önümüzdeki 10 gün gibi kısa bir süre içinde, ayılma bölümü, ameliyathane, KVC, yeni anjiyo ve yoğun bakım bölümlerini tamiratlarnı bitirerek hastane yönetimine,   temizliklerini, kontrollerini ve kurulumlarını yapmaları için teslim etmeyi hedeflemekteyiz” ifadeleri kullanıldı.

Yapılan açıklama şu şekilde:

“28 Şubat 2020 tarihinde Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Hastanesi'nde çıkan yangın sonrası hasar gören kısımların tamiratı için profesyonel Sigortacı kimliğimizi bir yana bırakıp sosyal sorumluluk bilinci içerisinde ve kamu yararı gözeterek yangın haberini aldığımız andan itibaren, hasarın büyümemesi için alınması gereken önlemleri almaya, enkazı kaldırmaya, hasar tespit çalışmalarına ve tamiratlara başlamıştık. Bilindiği üzere yangın sonrası ilk günlerden  ön ekspertiz çalışmaları , enkazın kaldırılması, temizlik çalışmaları, bir kısım tamirat boya işlerinin yapımı tamamlanarak servisler ve hastane, halkımızın hizmetine açılmıştı.

KORONAVİRÜSE RAĞMEN...

Ülkemizde meydana gelen Koronavirüs virüsü vakalarının ardından Bakanlar Kurulu'nun çalışma yasağı getirmesine rağmen, Sağlık Bakanlığı tarafından verilen özel izin ile çalışmalarımıza aralıksız devam etmekteyiz.

Şirketimiz Mapfee Sigorta, Planlama İnşaat Dairesi, Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Hastane Başhekimliği, İdare Amirliği, Mühendisleri, Teknik  Ekipleri ve değerli iş ortaklarımız ve taşere ettiğimiz  firmalar olan Chain Parts İnşaat Şti., Oşan Ltd, Ecopaint Ticaret Ltd ,  Capiton Construction, Dimililer Ltd, Armar Group, Orhan Karaahmetli, Güçveren Alüminyum LTD.  İsmail Arar Ltd.  şirketlerinin yöneticilerine ve çalışanlarına, virüs bulaşma riskine rağmen kamu yararı için can siperane aralıksız bir şekilde çalışarak, bu zor günlerde  KKTC vatandaşlarının ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetlerine en kısa sürede ulaşabilmeleri için gösterdikleri özveri ve duyarlılık için  kamuoyu önünde teşekkür ederiz.

Bu zor günlerde  gerek hastahane yangını tamir işlerinde gerekse dışarıda görevli olarak riskli  şartlarda çalışanların ailelerinin evlatlarıyla ve yakınlarıyla gurur duymaları gerekir. 

“ÖNÜMÜZDEKİ 10 GÜNE KADAR HASTANE YÖNETİMİNE TESLİM ETMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Bilindiği üzere tamirat çalışmaları sırasında beklenmedik sıkıntılar yaşanması muhtemel olup, bir aksilik çıkmaması halinde, önümüzdeki 10 gün gibi kısa bir süre içinde, ayılma bölümü, ameliyathane, KVC, yeni anjiyo ve yoğun bakım bölümlerini tamiratlarnı bitirerek hastane yönetimine,   temizliklerini, kontrollerini ve kurulumlarını yapmaları için teslim etmeyi hedeflemekteyiz.

Mapfree Sigorta Direktörleri Alişan Şan ve Ömer Şan açıklamalarında halkın, içinde bulunduğumuz bu zor günlerde birlik ve dayanışma içinde, sağduyulu , pozitif olmalarını ve yöneticilerin koyduğu kurallara uyarak, mecbur kalmadıkça dışarıya  çıkmamalarını vurgulayarak hepimizin ortak değeri olan ve şu anda en çok ihtiyaç duyulan Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet  Hastanemizi en erken zamanda tüm faaliyetlerini yapacak duruma getirme çabası ve bilinci içinde hareket ettiğimizi bildirir , sağlık ve sıhhat temenni ederiz.”

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer LEFKOŞA Haberleri