LEFKOŞA
okuma süresi: 5 dak.

Mehmet Ali Hüdaverdi UBP Lefkoşa İlçesi Gençlik Kolları Başkanlığı’na aday oluyor

Mehmet Ali Hüdaverdi UBP Lefkoşa İlçesi Gençlik Kolları Başkanlığı’na aday oluyor

Mehmet Ali Hüdaverdi, UBP Lefkoşa İlçesi Gençlik Kolları Başkanlığı’na aday olacağını duyurarak, “KKTC devletinin en büyük güvencesi olan Ulusal Birlik Partisi’ne hizmet etmek, ulusal davayı sürdürmek , tüm Lefkoşa ilçesinden UBP’li gençlerin sesi olmak için arkadaşlarının teşviki ile UBP Gençlik Kolları Başkanlığı’na aday olacağını” dedi.

Yayın Tarihi: 30/09/21 13:45
okuma süresi: 5 dak.
Mehmet Ali Hüdaverdi UBP Lefkoşa İlçesi Gençlik Kolları Başkanlığı’na aday oluyor
A- A A+

Mehmet Ali Hüdaverdi, UBP Lefkoşa İlçesi Gençlik Kolları Başkanlığı’na aday olacağını duyurdu. Hüdaverdi, adaylığı ile ilgili Kıbrıs Postası’na konuşarak, “KKTC devletinin en büyük güvencesi olan Ulusal Birlik Partisi’ne hizmet etmek, ulusal davayı sürdürmek , tüm  Lefkoşa ilçesinden UBP’li gençlerin sesi olmak için arkadaşlarının teşviki ile UBP Gençlik Kolları Başkanlığı’na aday olacağını” vurguladı.

HEDEFLERİ… “ARA SIRA ÇALIŞMAK YERİNE, 24 SAAT ÜLKEMİZİN HİZMETİNDE OLACAĞIZ”

Seçilmesi durumunda, hayata geçirmeyi planladığı icraatlarını anlatan Hüdaverdi, “Ben ve arkadaşlarım UBP Gençlik Kolları’nın etkinliğini artırarak, çok çalışarak partimize, ülkemize ciddi katkılar sağlayacağımıza yürekten inanıyoruz. Dolayısı ile sadece belirli dönemlerde çalışmak yerine 24 saat ülkemizin partimizin hizmetinde olacağız” dedi.

“SİYASİ BİLİNÇ VE FİKİRLERİN GELİŞMESİ İÇİN EĞİTİM PROGRAMLARI DÜZENLEYECEĞİZ”

Dar bir çevreyle yürümek yerine, UBP’li gençlerin sayısını artırıp, katılımcılık esası ile yoğun çalışmalar yapacaklarını söyleyen Hüdaverdi, “Gençlerimizin parti ve ülke meselelerini doğru şekilde öğrenmeleri, siyasi bilinçleri ile fikirlerini geliştirmeleri için İlçe Başkanlığımız ile işbirliği yaparak eğitim ve kurs programları düzenleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“SADECE BELİRLİ YERLERE UĞRAMAK YERİNE, HER SOKAK, MAHALLE VE KÖYE GİDECEĞİZ”

Sadece belirli yerlere uğramak yerine, her sokağa, mahalleye ve köye giderek, oradaki gençliğin merkezde bir araya getirmeyi hedeflediğini vurgulayan Hüdaverdi, “gençliğimizin toplum sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar yapmalarını sağlayacağız” dedi.

“GENÇLERİMİZİN DAHA GÖRÜNÜR OLABİLMELERİNİ SAĞLAYACAĞIZ”

Özelde Lefkoşa İlçesi Gençlik Kolları, genelde tüm Gençlik Kolları için vizyon ve misyon olarak günümüzün gençler adına olabilecek en faydalı, yararlı ve olumlu adımlar atarak, sportif, kültürel, sanatsal, dijital evreler ile teknolojik gelişimlerle eğitim alanında en iyi şekilde kullanacaklarını, belirten Hüdaverdi, “ gençlerimizle ekip çalışması içerisinde bir bütünlük sağlayarak ivedi bir şekilde prolerimizi hayata geçireceğiz" şeklinde  konuştu.

"YURTDIŞINDA GENÇLERİMİZİN LOBİ ÇALIŞMALARINA ÖNEM VERECEĞİZ..."

Ülkemizden birçok genç kardeşimiz yurtdışında öğrenimlerini görmekte ve aynı zamanda birçok kişi de yaşamlarını orada devam ettirmektedirler. Özellikle genç kitle adına atılacak adımlar ve girişimlerle uluslararası alanda ülke lobisi hakkında çalışmalara önem verileceğini dile getiren Hüdaverdi, "Bugüne kadar yurtdışı insan kaynaklarımızla ilgili çalışmalar neredeyse yok denecek kadar azdır. Bizler bu konuda yapacağımız birliktelik toplantılarıyla dünya üzerinde ülkemiz için ses getirebilecek lobi hareketleri ve projelere de imza atmak üzere yola çıktık"... dedi...

“GEÇİCİ DEĞİL, KALICI BİR MERKEZ KAZANDIRACAĞIZ”

Hüdaverdi, parti yönetiminin desteği ile “UBP Lefkoşa İlçesi Gençlik Kolları’na geçici değil kalıcı, çağdaş bir merkez kazandıracaklarını” kaydetti.

MEHMET ALİ HÜDAVERDİ KİMDİR?

Mehmet Ali Hüdaverdi, kısa öz geçmişini kendi ifadeleri ile şöyle özetledi:

“1994 yılı, Londra doğumluyum. Girne Amerikan Koleji İlkokul ardından da Girne Amerikan Koleji’nden okul kaptanı olarak onur belgeleriyle mezun oldum. Üniversite eğitimimi Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden veteriner hekim olarak tamamladım. Siyaset bilimi ve yönetimi ile ilgili birçok eğitim programlarına katıldım..Halen eğitimime doktora seviyesinde devam ediyorum..Genç bir iş adamı olarak başta eğitim olmak üzere oto alım satımı ve hizmet sektöründeyim . Annem üst kademe Devlet Memuru, babam Üniversite öğretim görevlisidir. 18 yaşından beridir fiilen siyasetin içindeyim. Bir dönem UBP Lefkoşa İlçesi Gençlik Kolları Yönetim Kurulu’nda görev yaptım.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör