DP-UG Gazimağusa'da miting düzenledi

loading
4 Ağustos, Salı
£

9.03

8.14

$

6.91

DP-UG Gazimağusa'da miting düzenledi

DP-UG Gazimağusa'da miting düzenledi

Demokrat Parti-Ulusal Güçler (DP-UG) Mağusa Namık Kemal Meydanı'nda miting düzenledi.

DP-UG Gazimağusa'da miting düzenledi
A- A A+

DP-UG'den yapılan açıklamaya göre, mitinge katılan binlerce kişi hep bir ağızdan "Başbakan Denktaş" sloganını attı.

"Biriz, Beraberiz, Tek Yüreğiz – Hepimiz Buradayız" sloganlarıyla düzenlenen mitingde konuşan DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, "Başınıza değil, Devleti ayağınıza getirmek için geliyoruz" dedi.

Denktaş, konuşmasının başında "Geçmişini unutmayan, geleceğe güvenle bakan, toprağa dökülen tere, üretime verilen emeğe, sermayenin yereline, yatırımın çevrecisine saygı duyan, gücünü halktan, imanını haktan, sevgisini vatandan, gururunu bayraktan, kararlılığını atadan, yurt sevgisini kardeşinden, şehidinden, yüzümüzdeki gülümsemeyi sizlerin coşkusundan alan Demokrat Parti Ulusal Güçler'iz biz. Biriz, beraberiz, tek yüreğiz" diyerek, Gazimağusa halkını selamladı.

Denktaş, devleti halkın ayağına getirmek için Başbakanlığa talip olduklarını belirterek, "Ayağınıza gelerek, her bölgenin sorununu çözeceğiz" dedi.

SAĞLIK, EĞİTİM VE EKONOMİ SİL BAŞTAN

"Üç konuda kendimize çok güveniyoruz" diyen Denktaş, "Sağlık, eğitim ve ekonomi alanlarında ülkemizi sil baştan yeniden yapılandıracağız" dedi.

"Tüm evlatlarımız eğitimde fırsat eşitliğine sahip olacak" diyen Denktaş,"Tüm çocuklarımız ve gençlerimiz eşit kalitede eğitim alacak" dedi.

DOKTOR HASTANIN AYAĞINA GELECEK

Devlet hastanelerinde doktora bakınabilmek için hastaların sabahın çok erken saatlerinde kapıların önünde beklemeye başladığını hatırlatan Denktaş, "Doktoru hastanın ayağına getireceğiz" dedi.

RESEN VERGİ KALKACAK

"Küçük işletmelerimizi yıllarca resen vergiyle korkuttular. Ancak bizim iktidarımızda resen vergi tarih olacak" diyen Denktaş, resen vergiyi kaldıracaklarının altını çizdi.

Vatandaşlık konusunda ülkemizde haksızlıklar yapıldığına dikkat çeken Denktaş, "kimimiz Osmanlı Anadolusundan, kimimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün Anadolusundan geldik. Biriz, beraberiz, tek yüreğiz biz. Ayrımcılık söz konusu olamaz. Bu nedenle haksızlıklara son vereceğiz. Ülkemize küçük yaşta gelen gençlerimize vatandaşlık vereceğiz. Anne ve babaları ise daimi ikamet iznine sahip olacak" dedi.

"Bizim iktidarımızda gençlerimiz artık iş arayan değil, işveren konumuna gelecek" diyen Denktaş, göç kelimesini KKTC'den sileceklerini söyledi.

"CTP-BG HALKIMIZI KANDIRDI, ŞİMDİ YİNE KANDIRMAYA ÇALIŞIYOR"

Annan Planı döneminde CTP-BG'nin halkı 'çözüm kapıda' diyerek kandırdığını hatırlatan Denktaş, "Umutları yükselterek CTP-BG halkımızı kandırdı, şimdi yine kandırmaya çalışıyor" dedi.

GÜÇLÜ KKTC ÇÖZÜMÜN ANAHTARI

"Halkımızı Rumların, Avrupa Birliği'nin ve Birleşmiş Milletler'in inisiyatifine bırakmamızı kimse bizden beklemesin" diyen Denktaş, ortaya koydukları "Geleceğin Yol Haritası" programı ile KKTC'yi güçlü konuma getireceklerini ve çözümü bu şekilde zorlayacaklarını söyledi.

Karma oy çağrılarına halkın kulak asmaması gerektiğini söyleyen Denktaş, "Karma oyun ülkenin sorunlarını çözmez. Bu nedenle mühürler meşalenin, DP Ulusal Güçler'in altına" dedi.

KAŞİF: "BU YAKTIĞIMIZ ATEŞ İLE GELECEĞİ BERABER YARATACAĞIZ"

Mitingde konuşan DP Ulusal Güçler Gazimağusa milletvekili adayı Ahmet Kaşif ise yaptığı konuşmada, değişim ateşi yaktıklarına dikkat çekerek, "Bu yaktığımız ateş ile geleceği beraber yaratacağız" dedi.

"Biz biriz, beraberiz ve tek yüreğiz" diyen Kaşif, "KKTC'nin yönetimine talibiz. Bu yönetimde projelerimizi hayata geçirmek için DP Ulusal Güçler meşalesinin altına mühür istiyoruz" dedi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer GAZİMAĞUSA Haberleri