Gazimağusa Çocuk Festivali'nin mektup yazma yarışması sonuçlandı
Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği tarafından bu yıl 23.'sü düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali'nin Mektup Yazma Yarışması sonuçlandı.
Gazimağusa bölgesinden ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katıldığı 19. Mektup Yazma Yarışması'nda, 3,4 ve 5. Sınıflara "Güzellik deyince ne anlıyorsunuz?" ve yaşamınızdaki güzellerin neler olduğunu anlatın",6,7 ve 8.sınıflara "Anne ve babanızla paylaşamadığınız konuları ve neden paylaşamadığınızı anlatın", 9,10, ve 11.sınıflara ise "Çevrenizde gördüğünüz ayrımcılıkları ve bu ayrımcılıklarla ilgili duygu ve düşüncelerinizi anlatın" konu başlıkları altında mektup yazmaları istendi. Bu yıl 31 Mart-1 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen 23. Gazimağusa Çocuk Festivali'nin Resim- Mektup Ödül Töreni ve Sergisi 11 Mayıs'ta saat 18:00'da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı'nda yapılacak.
MEKTUP YAZMA YARIŞMASI SONUÇLARI
Gazimağusa İlçesi
3. Sınıflar
Ela Arkıner Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu
Sümer Güner Tuzlalı Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu
Görkem Karatay Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu
Selin Yüksel Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu
Fatih Uçar Polat Paşa İlkokulu
4. Sınıflar
Nevin Su Çırakoğlu Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu
Melin Yurdaer Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu
Ela Güloğlu Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu
Fidel Güleçyüz Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu
5. Sınıflar
Serpil Asya Kılıç Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu
İlde Kahyaoğlu Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu
Aylin Aylan Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu
Dila Gülmez TED Koleji
6. Sınıflar
Ayşenaz Kankur TED Koleji
Nilsu Turan TED Koleji
Meliha Kuyucuoğlu Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu
Elif Zümre Kenan GMTMK
8. Sınıflar
Rabia Gürsoy Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu
Zara Dindar Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu
Yasemin Türkmen GMTMK
Ezgi Aybala Ateş GMTMK
Zeynep Sude Kankur TED Koleji
9. Sınıflar
Özlem Soybir NKL
Busem Terazili Gazimağusa Meslek Lisesi
10. Sınıflar
Sevgen İzel TED Koleji
Ayşe Sallı TED Koleji
Buse Yalvaç TED Koleji
Deyno Perihan Aydıroğlu Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu
11. Sınıflar
Kaya Kaya GMTMK
Şengül Musaoğulları GMTMK
İskele İlçesi
3. Sınıflar
Ufuk Balkan Yeni Erenköy İlkokulu
Alperen Güngör Şht. Menteş Zorba İlk.
Athea Woodhead Şht. İlker Karter İlkokulu
Altay Aykan Şht. İlker Karter İlkokulu
Edibe Kırmızı Şht. İlker Karter İlkokulu
Suğra Aktaç Şht. İlker Karter İlkokulu
Eylül Barani Şht. İlker Karter İlkokulu
4. Sınıflar
Hüseyin Balık Yeni Erenköy İlkokulu
Dilara Teyarecioğlu Yeni Erenköy İlkokulu
Gözde Güngör Şht. Menteş Zorba İlkokulu
Zehre Bayraktar Yeni Erenköy İlkokulu
Sude Avşar Şht. İlker karter İlkokulu
5. Sınıflar
Duana Yılmaz Yeni Erenköy İlkokulu
Hayat Antel Yeni Erenköy İlkokulu
Funda Nurçin Ziyamet İlkokulu
Sıla Menekşe Ziyamet ilkokulu
Dizem Nizam Şht. İlker Karter İlkokulu
7. Sınıflar
Havva Öngören Mehmetçik Ortaokulu
Özgü Aydıntan Mehmetçik Ortaokulu
Elif Çil Mehmetçik Ortaokulu
8. Sınıflar
Yıldız Milli Mehmetçik Ortaokulu
Rezan Duran Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu
Kıymet Duran Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu
Barış Satılmış Mehmetçik Ortaokulu
10. Sınıflar
Gizem Güngör Erenköy Lisesi
Tülay Baybora Erenköy Lisesi
Yarışmanın Konuları:
3.4.5. Sınıflara:
"Güzellik" deyince ne anladığınızı ve yaşamınızdaki güzelliklerin neler olduğunu bir mektupla istediğiniz birisine yazınız.
6.7.8. Sınıflara:
Anne ve babanızla paylaşamadığınız konuları ve neden paylaşamadığınızı anlatınız (istediğiniz birisine)
9.10.11.12. Sınıflara:
İstediğiniz birisine, bir mektup yazarak çevrenizde gördüğünüz ayrımcılıkları ve ayrımcılıklarla ilgili duygu ve düşüncelerinizi yazınız.
Jüri Üyeleri:
Mehmet Yağlı
Sencer Genç
Emirali Evcimen
Kürşat Özdaloğlu
Çağın Zort
Nilhan Subaşı
Emin Özkalp
Yüksel Yenice Çağlar
Ergül Ernur
Onursal Akdeniz
Menteş Çağın
Özlem Güler
Yorumlar
Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.