GAZİMAĞUSA
okuma süresi: 3 dak.

Mağusa’da, barınakta bulunan 40 köpek ölüme terk edildi!

Mağusa’da, barınakta bulunan 40 köpek ölüme terk edildi!

CTP Gençlik Örgütü Mağusa İlçesi, Gazimağusa Çöplüğü sınırları içerisinde bulunan terk edilmiş köpek barınağında yaklaşık 40 köpeğin düzenli temizlikleri yapılmadan; kış aylarında yağmur çamur altında, yaz aylarında kızgın güneş altında adeta ölüme terk edildiklerini duyurdu.

Yayın Tarihi: 06/05/21 14:10
Güncelleme Tarihi: 06/05/21 14:26
okuma süresi: 3 dak.
Mağusa’da, barınakta bulunan 40 köpek ölüme terk edildi!
A- A A+

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü Mağusa İlçesi tarafından yayınlanan basın bildirisinde, Gazimağusa Belediyesi Katı Atık Toplama Merkezi (Gazimağusa Çöplüğü) sınırları içerisinde bulunan terk edilmiş köpek barınağında yaklaşık 40 köpeğin düzenli temizlikleri yapılmadan; kış aylarında yağmur çamur altında, yaz aylarında kızgın güneş altında adeta ölüme terk edildikleri ifade edildi.

Hayvanların, hem Birleşmiş Milletler’in uluslararası sözleşmeleriyle hem de ülkemizdeki Hayvan Refah Yasası’yla kaliteli yaşam haklarının olduğu hatırlatılan açıklamada, en önemli görevin belediyeye düştüğü, Gazimağusa Belediyesi’ne 3 Mayıs 2021 tarihinde hizmet sınırları içerisinde yaşanan bu vahşetle ilgili gerekli bilgilendirmenin yazılı olarak yapıldığı ifade edildi.

Açıklamada, “Gazimağusa Belediyesi’nden, hayvan dostlarımızın söz konusu sağlıksız ortamdan ivedi bir şekilde uzaklaştırılmalarını, rahat nefes alabilecekleri, temiz ve düzgün bir alana yerleştirilerek gerekli bakımlarının yapılması” talebinde bulunuldu.

CTP Gençli̇k Örgütü Mağusa İlçesi̇ tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Gazimağusa Belediyesi Katı Atık Toplama Merkezi (Gazimağusa Çöplüğü) sınırları içerisinde bulunan terk edilmiş köpek barınağının durumunun içler acısı bir vaziyette olduğunu değerli halkımıza üzülerek bildirmek isteriz. Söz konusu barınakta yaklaşık 40 adet köpek düzenli temizlikleri yapılmadan; kış aylarında yağmur çamur altında, yaz aylarında kızgın güneş altında adeta ölüme terk edilmişlerdir.

Hayvanların da canlarının olduğunu ve tıpkı biz insanlar gibi onların da sağlıklı, temiz ve kaliteli bir hayat sürme hakları bulunduğunun unutulmamasını istiyoruz. Hayvan dostlarımızın, hem Birleşmiş Milletler’in uluslararası sözleşmeleriyle hem de ülkemizdeki Hayvan Refah Yasası’yla kaliteli yaşam haklarının olduğunu tekrar hatırlatmak isteriz. Bu hususta en önemli görev şüphesiz yerel yönetimlerimize düşmektedir.

Bizler Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü Mağusa İlçesi olarak, Gazimağusa Belediyesi’ne 3 Mayıs 2021 tarihinde hizmet sınırları içerisinde yaşanan bu vahşetle ilgili gerekli bilgilendirmeyi yazılı olarak yapmış bulunmaktayız. Gazimağusa Belediyesi’nden, hayvan dostlarımızın söz konusu sağlıksız ortamdan ivedi bir şekilde uzaklaştırılmalarını, rahat nefes alabilecekleri, temiz ve düzgün bir alana yerleştirilerek gerekli bakımlarının yapılmasını talep ederiz.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör