GAZİMAĞUSA
okuma süresi: 2 dak.

Kamu – İş Mağusa Serbest Liman’da uyarı grevi yaptı: “Sorun çözülmezse, süresiz greve gideceğiz”

Kamu – İş Mağusa Serbest Liman’da uyarı grevi yaptı: “Sorun çözülmezse, süresiz greve gideceğiz”

Kamu-İş, Mağusa Serbest Liman'da “Müdür ile Yönetim Kurlu Başkanı arasındaki yetki karmaşası nedeniyle iş barışının bozulduğuna ve çalışanlar arasında büyük huzursuzluk baş gösterdiğine” işaret ederek, bir günlük uyarı grevine gitti. Kamu-İş Başkanı Serdaroğlu, “Sorun çözülmezse, süresiz greve gideceğiz” uyarısında bulundu.

Yayın Tarihi: 10/06/21 12:00
Güncelleme Tarihi: 10/06/21 19:21
okuma süresi: 2 dak.
Kamu – İş Mağusa Serbest Liman’da uyarı grevi yaptı: “Sorun çözülmezse, süresiz greve gideceğiz”
A- A A+

Kamu-İş, Mağusa Serbest Liman'da “idarecilerin sergilediği yönetim zaafı nedeniyle iş barışının bozulduğuna ve çalışanlar arasında büyük huzursuzluk baş gösterdiğine” işaret ederek, bir günlük uyarı grevine gitti.

Liman önünde basın açıklaması yapan Kamu-İş Başkanı Ahmet Serdaroğlu, dairedeki iş barışı ve çalışma huzurunun, Yönetim Kurulu Başkanı ile Müdür arasındaki yetki karmaşasından dolayı bozulduğunu ifade etti.

Serdaroğlu, yetki karmaşası nedeniyle personelin nasıl ve ne şekilde hizmet vereceğini karıştırdığını ifade ederek, hükümet ve ilgili bakanlığın bu konuda olumlu adım atmaması halinde, önümüzdeki haftadan itibaren süresiz grev dahil her türlü yasal haklarını kullanacaklarını kaydetti.

Bakanlığa yetki karmaşasıyla ilgili uyarıları yaptıklarını kaydeden Serdaroğlu, ayrıca basında kurumla ilgili yolsuzluk iddialarının yer aldığını kayddetti ve Sayıştay’ı iddiaları araştırmak üzere göreve davet etti.

Serdaroğlu, Sayıştaylık’a seslenerek, “Bir an önce bu iddiaların doğru olup olmadığını ortaya koymak için bu kurumu denetlemeleri lazım. Çünkü burada çalışanlar da zan altında bırakılıyorlar” dedi.

Kurum ve kuruluşların bu şekilde; yetki karmaşasıyla idare edilemeyeceğini vurgulayan Serdaroğlu, “Bu şekide idare edildiği müddetçe ileride bu kurumun belki de birilerine peşkeş çekilmesi konuşulacak. Acaba bu mu ki plan yetkililer buradaki huzursuzluğa sessiz kalıyorlar ve sadece seyretmekle yetiniyorlar” dedi.

Huzursuzluğu çözmenin Bakan’ın ve hükümetin yetkisinde ve görevi olduğunu söyleyen Serdaroğlu,  herhangi bir  olumlu ve somut adım atılmaması halinde  önümüzdeki hafta süresiz grev  dahil her türlü eylem ve grev hakkını kullanacaklarını açıkladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör