GAZİMAĞUSA
okuma süresi: 4 dak.

Medi Foundation Bağımlılıkla Mücadele Derneği Öğrenci Komitesi heyetinden İsmail Arter’e ziyaret

Medi Foundation Bağımlılıkla Mücadele Derneği Öğrenci Komitesi heyetinden İsmail Arter’e ziyaret

Medi Foundation Bağımlılıkla Mücadele Derneği Öğrenci Komitesi heyeti, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret etti.

Yayın Tarihi: 29/12/21 10:37
okuma süresi: 4 dak.
Medi Foundation Bağımlılıkla Mücadele Derneği Öğrenci Komitesi heyetinden İsmail Arter’e ziyaret
A- A A+

Medi Foundation Bağımlılıkla Mücadele Derneği Başkanı İsmet Koldaş Medi ve Medi Foundation Öğrenci Topluluğu Komitesi Başkan İsmail Arter’i ziyaret ederek, yapacakları çalışmalarla ilgili bilgi verdi ve plaket takdim etti. Ziyarette, Öğrenci Topluluğu Komitesinden Program Koordinatörü Ebere Godson Iroegbu, Koordinatör Yardımcısı Paria Hosseini, Öğrenci Danışmanı ve Eğitim Sorumlusu Gülistan Barut, Medya Bölümünden Musa Sahe Jackiteh ve Akinyemi Korede Ayo yer aldı.

Gazimağusa Belediye Başkan İsmail Arter, bağımlılıkla mücadelenin bütün ülkelerde olduğu gibi bizim ülkemiz içinde önemli olduğunu ifade ederek, “gönül arzu eder ki bu illete özellikle gençlerimizin yakalanmadan tedbirlerin alınmasıdır, ancak üzülerek görüyoruz ki bağımlı olunmasına sıklıkla karşılaşıyoruz, bağımlılıkla mücadelenin daha etkin bir şekilde ilerletilmesi lazım" dedi. Başkan Arter, Medi Foundation Bağımlılıkla Mücadele Derneği’nin çok hassas ve performanslı şekilde çalıştığını gördüklerini, yerel idarelerin debu konuda sorumlulukları olduğunu bu bilinçle dernekle çalışmayı ön planda tuttuklarını, bundan sonra da bunun devam edeceğini söyledi. Derneğin bilimsel çalışmalarda da ilerleme kaydettiğini, işin eğitim ve tedavi boyutu olduğunu, belediyelere düşen  görevlerde de her zaman yardımcı olacaklarını belirten Başkan Arter, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ile de sürekli istişare ettiklerini, bölgede el uzatılması gereken yerlere de ulaştıklarını söyledi. Derneğin gönüllü olarak zor bir görev yaptığını, herşeyin bu toplumun gençleri, insanları için yapıldığını ifade etti ve teşekkür etti.

Medi Foundation Öğrenci Danışmanı ve Eğitim Sorumlusu Gülistan Barut ise, gönüllü olarak çalıştıklarını, amaçlarının yabancı ve yerli öğrencilerle bir araya gelerek sosyal proje yapıp bağımlılıkla mücadele etmek olduğunu, herhangi bir etnik köken gözetmeksizin gerek sosyal gerekse fiziksel yardım için herkesin gönüllü çalıştığını söyledi. Ayrıca bağımlılarla oluşan devasa uçurumu, atölye çalışmaları ve proje aracılığıyla ortadan kaldırmaya çalıştıklarını, bunun sonucunda sosyal ve kültürel bağdaşma olduğunu söyledi.

Program Koordinatörü Ebere Godson Iroegbu ise, Başkan İsmail Arter’e birçok projeye destek verdiği için teşekkür ederek, bundan sonra da birlikte proje yapmak istediklerini ifade ederek Gazimağusa’da olmaktan gurur duyduklarını, Başkan İsmail Arter’in dokunuşuyla Gazimağusa’nın güzel bir şehir haline geldiğini söyledi. Belediyenin de desteğiyle yerli ve yabancı öğrencilerle çevre temizliği gibi çalışmalar ve sosyal projeler yapmak istediklerini aktardı.

İlaveten Medya Bölümünden Musa Sahe Jackiteh ve Akinyemi Korede Ayo, Koordinatör Yardımcısı Paria Hosseini de adadaki öğrenciler için sağlayacağı yardımlar ve çalışmalar, hem de kendilerine zaman ayırdığı için Başkan İsmail Arter’e teşekkür ederek Gazimağusa gibi çok güzel bir şehirde yaşamaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.