UKÜ İletişim Fakültesi'nin farkı yabancı dile verdiği önem

loading
12 Ağustos, Çarşamba
£

9.43

8.49

$

7.23

UKÜ İletişim Fakültesi'nin farkı yabancı dile verdiği önem

UKÜ İletişim Fakültesi'nin farkı yabancı dile verdiği önem

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Seçim, iletişim fakültelerinin ülke kalkınmasında ve toplum yapısında önemli bir yer tuttuğuna dikkat çekerek söz konusu fakültelerin bugünkü durumunu değerlendirdi. Seçim, KKTC, Türkiye ve Türki Cumhuriyetler'de toplam 46 iletişim fakültesi bulunduğunu ve her yıl binlerce mezun verildiğini de aktardı.

UKÜ İletişim Fakültesi'nin farkı yabancı dile verdiği önem
A- A A+

Prof. Dr. Hikmet Seçim iletişim fakültelerinde ders müfredatlarının hemen hemen aynı olduğunu ve mezunların da benzer bilgilerle sektöre adım attıklarını kaydetti. Seçim, bu yüzden mezunların önemli bir kısmının işsiz kaldığını ya da başka sektörlerde iş aramak durumunda olduklarını söyledi.

"Mezunlarımızı diğerlerinden farklı kılmak zorundayız"

"İletişim fakültesi mezunlarının daha iyi şartlara sahip medya kuruluşlarında kariyer olanağı bulmalarını sağlamak istiyorsak mezunlarımızı diğerlerinden farklı kılmak zorundayız." diyen Prof. Dr. Hikmet Seçim, UKÜ'de ulusal ve uluslararası güncelliğe uygun ders müfredatlarıyla öğrencileri iş hayatına hazırladıklarını kaydetti.

Seçim, Fakülte'ye bağlı Gazetecilik, Radyo ve Televizyon, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler ile Görsel İletişim Tasarımı bölümleri bulunduğunu belirterek UKÜ İletişim Fakültesi'ni diğer iletişim fakültelerinden farklı kılan özellikleri anlattı.

"Yabancı dile büyük önem veriyoruz"

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde deneyimli akademik kadro ile kaliteli eğitim verildiğini aktaran Prof. Dr. Seçim yabancı dile büyük önem verdiklerini kaydederek, "Fakültede eğitim dilimiz İngilizce ve bunun yanında Almanca, Fransızca, İtalyanca, Rusça, Yunanca gibi dilleri de seçmeli ders olarak sunuyoruz. Buradan mezun öğrencimizin İngilizce'nin yanında öğrendiği yabancı dillerle iş bulma şansı daha çok artıyor." diye konuştu.

"Geniş uygulama alanlarına sahibiz"

Öğrencileri çağdaş teknolojilere vakıf bilgi ve becerilerle donattıklarını, bunu da uygulamalı eğitimle sağladıklarını kaydeden UKÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seçim, Fakülte'nin Gazetecilik Bölümü bünyesinde faaliyet gösteren UKÜ Haber Ajansı ile Radyo ve Televizyon Bölümü bünyesinde bulunan Radyo-Televizyon Stüdyoları'nı buna örnek gösterdi.

"Öğrencilerimiz yarışmalarda önemli dereceler elde etti"

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Seçim başarılı bir akademik yıl geçirdiklerini de kaydederek yıl içerisinde öğrencilerin çeşitli yarışmalara katıldıklarını ve önemli dereceler elde ettiklerini kaydetti.

Seçim, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen 4. Ulusal Yeşil Kamera Üniversiteler Arası Kısa Film Yarışması'ndan iki ödül birden aldıklarını belirtti. Prof. Dr. Hikmet Seçim, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü ile Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin ortaklaşa hazırladığı "O'nun Dünyası" isimli filmin üçüncülük kazandığı ve filmin afişinin de "En İyi Afiş Tasarımı"nda yine üçüncülük elde ettiği bilgisini paylaştı. Dekan Seçim ayrıca Kuzey Kıbrıs'ta Yeşil Barış Hareketi'nin düzenlediği "1. Kısa Film Yarışması"nda da Radyo ve Televizyon Bölümü'nün "Doğa Evimizdir" filmiyle üçüncü olduğunu da aktardı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer EĞİTİM Haberleri