YDÜ Tarih Bölümü Lisans Programı öğrenci kabul etmeye başladı

loading
5 Ağustos, Çarşamba
£

9.13

8.24

$

6.97

Yakın Doğu Üniversitesi Tarih Bölümü Lisans Programı Öğrenci Kabul Etmeye Başladı

YDÜ Tarih Bölümü Lisans Programı öğrenci kabul etmeye başladı

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) Fen ve Edebiyat Fakültesi bünyesinde Tarih Bölümü lisans programı öğretimine başlıyor.

YDÜ Tarih Bölümü Lisans Programı öğrenci kabul etmeye başladı
A- A A+

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu'ndan (YÖDAK), 19 Temmuz 2013 tarihli toplantısında 13/09 kararı ile Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) Fen ve Edebiyat Fakültesi bünyesinde Tarih Bölümü lisans programına öğretime başlama onayı almıştır.

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) Atatürk Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Efdal Özkul, 2013-2014 öğretim yılından itibaren Tarih Bölümü lisans programının öğrenci kabul edeceğini açıkladı.

Tarih Bölümü lisans programına ayrılan öğrenci kontenjanının 50 ve bölümün öğretim dilinin Türkçe olduğu belirtilen açıklamada, Bölümde Türk tarihi, Dünya tarihi ve Kıbrıs tarihi alanlarında dersler verileceği belirtildi.

Tarih Bölümü lisans programında, öğrencileri tarih kavramları ve araştırma yöntemleri ile tanıştırmak, onlara çağdaş dünyayı tarihsel bir bakış açısıyla değerlendirebilecekleri bir donanım kazandırmak ve böylelikle nitelikli insan yetiştirmek amaçlanmıştır.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer EĞİTİM Haberleri