Anadolu Üniversitesi'nin KKTC Yüksek Lisans Programları açıklandı

loading
13 Ağustos, Perşembe
£

9.57

8.66

$

7.33

Anadolu Üniversitesi'nin KKTC Yüksek Lisans Programları açıklandı

Anadolu Üniversitesi'nin KKTC Yüksek Lisans Programları açıklandı

Anadolu Üniversitesi'nin KKTC Yüksek Lisans Programları açıklandı. Programlar İşletme Yönetimi ile İktisat-Para ve Banka olarak belirlendi.

Anadolu Üniversitesi'nin KKTC Yüksek Lisans Programları açıklandı
A- A A+

Anadolu Üniversitesi Lefkoşa Bürosu'ndan verilen bilgiye göre, İşletme Yönetimi ile İktisat-Para ve Banka programlarında kontenjan 25 öğrenci ile sınırlı kalacak.

Buna göre, dört yıllık lisans programı tamamlamış adaylar bu iki programa başvurabilecek. Başvurular 5 ile 16 Ağustos tarihleri arasında internet üzerinden yapılabilecek.

Mülakat sınavı 25 Ağustos pazar günü saat 10.00'da Anadolu Üniversitesi Lefkoşa Bürosu'nda yapılacak

Programlar KKTC'de açılacak ve dersler Anadolu Üniversitesi Lefkoşa Kampüsü'nde yürütülecek. Programlar, II. öğretim ücret yönetmeliğine tabi olacak.

"BAŞVURULAR 5-16 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA"

Anadolu Üniversitesi Lefkoşa Bürosu'ndan adaylara için yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"Başvurular 5 ile 16 Ağustos tarihleri arasında übasvuruyld.anadolu.edu.tr adresinden yapılacak. Adaylar başvuru yapabilmek için öncelikle sisteme kimlik numaralarıyla giriş yaparak kendilerini tanımlayacaklar, sistemde yönlendirilecekleri biçimde başvurularını gerçekleştirecek.

Her aday ilgili Enstitü'de sadece 2 ayrı programa başvuru yapabilecek. Başvuru esnasında bilgilerini yanlış beyan eden adayların başvuruları iptal edilecek.

Başvuru sonuçları web sitesinden ilan edilecek ve ilan edilen kayıt tarihleri arasında kayıt yaptırmaya hak kazananlar başvuru esnasında beyan ettikleri bilgileri, kesin kayıtta istenecek belgelerle birlikte doğru olarak belgelendirdikleri takdirde kayıtları kabul edilecek."

DEĞERLENDİRME KRİTLERLERİ

Başvuru sonuçlarının değerlendirilme kriterleri ise şöyle açıklandı:

"En az 2,00/4, 00 ya da 50,00/100 almak koşuluyla lisans not ortalamasının yüzde 80'i, mülakat sınavının ise yüzde 20'si değerlendirmeye alacak.

Mülakat puanı ortalamaya katılmadan önce yapılan sıralamaya göre kontenjan sayısının en az iki katı kadar aday mülakat sınavına davet edilecek.

Başarı sıralaması en yüksek puandan en düşük puana doğru yapılacak."

Programlar ile ilgili ayrıntılı bilgi, http ://www.sosbilens.anadolu.edu.tr/?q=tr/programlar-kktc adresinden alınabilecek, (0392) 4441026 numarasıyla da iletişime geçilebilecek."

TAK

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer EĞİTİM Haberleri