YDÜ Ağız Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Eczacılık Hizmetleri ve Tıbbi Laboratuar Teknikerliğ

loading
27 Mayıs, Çarşamba
£

8.25

7.40

$

6.78

YDÜ Ağız Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Eczacılık Hizmetleri ve Tıbbi Laboratuar Teknikerliği Bölümleri Açıldı

YDÜ Ağız Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Eczacılık Hizmetleri ve Tıbbi Laboratuar Teknikerliği Bölümleri Açıldı

Yakın Doğu Üniversitesi Ağız Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Eczacılık Hizmetleri ve Tıbbi Laboratuar Teknikerliği Bölümleri Açıldı.

YDÜ Ağız Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Eczacılık Hizmetleri ve Tıbbi Laboratuar Teknikerliği Bölümleri Açıldı
banner
A- A A+

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) Basın Ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'ndne yapılan açıklamaya göre, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'na bağlı Ağız Diş Sağlığı Destek Personeli 10 , Ameliyathane Hizmetleri 10 , Eczacılık Hizmetleri 10 ve Tıbbi Laboratuvar Teknikerliği bölümlerine 10 olmak üzere toplam 40 KKTC uyruklu Öğrenci kontenjanı ayrılmıştır.

Bu bölümlere girmek isteyen Sağlık meslek lisesi çıkışlı adaylara öncelik tanınacak ve tercihen müracat edebileceklerdir. Müracatlar en son 20 Ağustos tarihine kadar yapılmış olacaktır.

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'na bağlı YÖDAK tarafından onaylanan 4 yeni ön lisans programı hakkında açıklama yapan Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Fahrettin Sadıkoğlu, 2 yıllık olan programlar Türkçe olup, bu bölümlerden mezun olan öğrenciler Devlet ve özel Hastane ve kliniklerde, sağlık bakanlıklarında çalışabilme imkanı bulacaklardır dedi

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr. Nail Bulakbaşı ise,Ağız Diş Sağlığı Destek Personeli Ön Lisans Programının amacının, Diş Kliniklerinde uygulama ve sekreterlik hizmetlerinde diş hekimlerine yardımcı olacak personeller yetiştirmek olduğunu ifade etti.

Ameliyathane Hizmetleri Ön Lisans Programınından mezun olanların devlet ve özel hastanelerindeki ameliyathanelerde cerrahi teknisyen olarak çalışabileceklerini, Eczacılık Hizmetleri belirten Prof.Dr. Bulakbaşı, Ön Lisans Programı'nı ise ilaç ve tıbbi ürünlerin hazırlanması, sunulması ve korunması doğrultusunda, tıbbi ürünlerin faturalanması – satın alınması, eczane donanımının temizlik ve bakımının sağlanması amaçlı olduğunu vurguladı.

Prof.Dr.Bulakbaşı,Tıbbi Laboratuar Teknikerliği Ön Lisans programınından mezun olacak öğrencilerin ise,klinik – biokimya – mikrobiyoloji – hematoloji – iminoloji ve moleküler biyoloji laboratuarlarına istihdam edilebileceklerini belirtirken, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'na bağlı açılmış program sayısının da 11'e yükseldiğini vurguladı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer EĞİTİM Haberleri