DAÜ İç Mimarlık bölümü uluslararası akreditasyon çalışmalarına devam ediyor

loading
11 Ağustos, Salı
£

9.56

8.58

$

7.32

DAÜ İç Mimarlık bölümü uluslararası akreditasyon çalışmalarına devam ediyor

DAÜ İç Mimarlık bölümü uluslararası akreditasyon çalışmalarına devam ediyor

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık Bölümü uluslararası açılımlarla eğitimini dünya standartları ile eş tutma yönündeki çalışmalarını sürdürüyor.

DAÜ İç Mimarlık bölümü uluslararası akreditasyon çalışmalarına devam ediyor
A- A A+

Yüksek öğretim programlarının niteliğini sistematik bir yaklaşımla güvence altına almayı ve programların belirli performans standartlarına (kalite, verimlilik, etkinlik ve saire) sahip olduğunu ortaya koymayı amaçlayan DAÜ İç Mimarlık Bölümü, hem Amerika (CIDA İç Mimarlık Akreditasyon kurumu) hem de Avrupa (AQAS eğitim programları akreditasyonuna yönelik Kalite Güvence Ajansı) olmak üzere iki farklı akreditasyon kurumuna yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

İç Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Uğur Ulaş Dağlı, iç mimarlık eğitiminde özel bir akreditasyon kurumu olan CIDA'ya yönelik Türkiye'den İstanbul Teknik Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi'nin İç Mimarlık Bölümleri de dahil olmak üzere birçok üniversitenin çalışma yaptığını belirterek, CIDA akreditasyonunun bölüm açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekti. AQAS'ın ise tüm akademik disiplinlere akreditasyon verebilen Almanya kökenli bir kurum olduğunu dile getiren Doç. Dr. Dağlı, AQAS ve CIDA gibi kurumlardan akredite olmanın değişen ve gelişen iç ve dış koşullara göre eğitim kalitesinin sürekli yenilenerek güncellendiğinin işareti olduğunu vurguladı.

Doç. Dr. Dağlı, akreditasyon çalışmalarının bir yılı aşkın bir süredir yoğun olarak devam ettiğini dile getirerek buna bağlı olarak akademik düzlemde yoğun revizyon çalışmalarının da sürdüğünü aktardı. Doç. Dr. Dağlı, İç Mimarlık Bölümüne 2013- 2014 Akademik Yılı için Yetenek sınavı ile öğrenci alımının da devam ettiğini vurguladı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer EĞİTİM Haberleri