British University of Nicosıa’ya giriş sınavı 16 Mayıs’ta

loading
16 Temmuz, Perşembe
£

8.61

7.83

$

6.86

British University of Nicosıa'ya giriş sınavı 16 Mayıs'ta

British University of Nicosıa’ya giriş sınavı 16 Mayıs’ta

British University of Nicosia'nın (BUN) 2015-2016 Akademik Yılı için KKTC'li öğrencilere yönelik giriş ve burs sınavı, 16 Mayıs Cumartesi günü yapılacak.

British University of Nicosıa’ya giriş sınavı 16 Mayıs’ta
A- A A+

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, giriş sınavı için 8 Nisan'da başlayan başvuruların 14 Mayıs Perşembe gününe kadar BUN Öğrenci İşleri Müdürlüğü'ne yapılması gerekiyor. Sınav kılavuzu www.bun.edu.tr adresinden temin edilebiliyor.

Girne'deki BUN kampusunda 10.00-12.30 saatleri arasında yer alacak sınav Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe, Sosyal Bilimler ve genel yetenek olmak üzere 120 sorudan oluşacak.

Meslek lisesi mezunları ilgili alanlarda olan 2 yıllık ön lisans programlarına sınavsız kayıt yaptırabilecekler. Bununla birlikte KKTC uyruklu öğrenciler GCE A/AS level ve IGCSE-GCSE O'Level sınav sonuçlarına göre de okula kabul edilecek.

BURS OLANAKLARI

Gerçekleştirilecek burs giriş sıralama sınav sonucuna göre 29 öğrenciye yüzde 100, 29 öğrenciye yüzde 75, 166 öğrenciye yüzde 50 ve 322 öğrenciye de yüzde 25 burs verilecek.

Ayrıca, KKTC'deki lise veya kolejlerden birincilikle mezun olan öğrenciler ile akademik ortalaması 9.50-10.00 olanlar yüzde 75 burs almaya ve akademik ortalaması 8.50-9.49 olan mezunlar ise yüzde 50 burs almaya hak kazanacak.

BUN'da öğrenci alınacak bölümler ise şöyle: ?Sağlık Bilimleri Fakültesi: Hemşirelik (Türkçe), Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Türkçe), Beslenme ve Diyetetik (Türkçe), Sağlık Yönetimi (Türkçe)?Eğitim Bilimleri Fakültesi: Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (Türkçe), Özel Eğitim Öğretmenliği (Türkçe)

İktisadi İdari Bilimler Fakültesi: İşletme (Türkçe), İşletme (İngilizce), Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (İngilizce)

Hukuk Fakültesi:1. Hukuk (Türkçe)

Mühendislik Fakütlesi: Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce), Mekatronik Mühendisliği (İngilizce),

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu: (İki yıllık önlisans programları): Anestezi (Türkçe), İlk ve Acil Yardım (Türkçe), Diyaliz (Türkçe), Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Türkçe), Ameliyathane Hizmetleri (Türkçe), Ağız ve Diş Sağlığı (Türkçe), Fizyoterapi (Türkçe), Radyoterapi (Türkçe), Tıbbi Laboratuvarı (Türkçe), Perfüzyon Teknikleri (Türkçe), Optisyenlik (Türkçe), Tıbbi Dökümantasyon Ve Sekreterlik (Türkçe)

Havacılık Meslek Yüksekokulu: Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi (İngilizce), Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri (Türkçe)?Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu: Aşçılık (Türkçe)?Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu: Lojistik (Türkçe)

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer EĞİTİM Haberleri