Serhat Akpınar, '24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutladı

loading
29 Mayıs, Cuma
£

8.40

7.56

$

6.82

Serhat Akpınar, '24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutladı

Serhat Akpınar, '24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutladı

Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde kutlanan '24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı' nın yıl dönümü nedeniyle, Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar yazılı bir mesaj ile kutlamalara katıldı.

Serhat Akpınar, '24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutladı
banner
A- A A+
Akpınar'ın kamuoyu ile de paylaştığı mesaj, şu ifadeleri içerdi: "Büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış coğrafyamızın bugünkü çağında; Farklı dil ve inanışlara mensup 'insanlığın' ifade özgürlüğü; Özellikle, basın ve yayın çalışanlarının zihinlerinin 'apaçık' olabilmesi ile orantılıdır. Bu coğrafyada, büyük medeniyet geleneğinin devam şartının ise; bu şuur açıklığının, 'berraklık oranı' ile ilgili olduğunu hissediyorum.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün, 'Basın, milletin müşterek sesidir.' özdeyişi; 'basındaki berraklık oranının nasıl olması gerektiği' konusundaki tüm şüpheleri ortadan kaldıracak kadar güçlü ve ölümsüz bir sözdür.

II'inci Meşrutiyet İlanı vesilesiyle, 24 Temmuz 1908 Tarihi'nde 'Sansürün Kaldırılması' gibi evrensel bir tutku, basın tarihimiz için gerçek olmuştur. Bu gerçekliğin, günümüz basın yayın çalışanlarına da gerekli tüm ilhamı vereceği yönündeki inancımızı koruyoruz.

Bu düşünce ve duygular eşliğinde, özverileri ile görevlerinin başında olan basın mensuplarının '24 Temmuz Basın Bayramı'nı kutluyor, 'Gazeteci' olarak bu yaşamdan ayrılmış mümtaz kişilikleri de sonsuz saygılarımla anıyorum."

GAÜ'DEN, DİĞER KUTLAMA MESAJLARI

GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar'ın yanı sıra; GAÜ Rektörü Prof. Dr. Kutsal Öztürk ve Yöneticiler Kurulu Başkan Vekili Cemile Esenyel'de 'Gazeteciler ve Basın Bayramı' kutlamalarına yayınladıkları mesajlar ile katıldılar.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer EĞİTİM Haberleri