×
banner
banner
banner
Ana Sayfa EĞİTİM
banner
LAÜ'de 'Akıllı Tarım' konusu irdelenecek

LAÜ'de 'Akıllı Tarım' konusu irdelenecek

Giriş Tarihi: 18/06/2019
19:05
LAÜ'de 'Akıllı Tarım' konusu irdelenecek
Seminerde üretimden kaynaklanan çevresel kirliliği en aza indirmek konusu tartışılacak

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesitarafından "Tarım 4.0"konulu seminergerçekleşecek. LAÜ Sinema Salonu'nda21 Haziran Cumagünü 11:00 ile 13:00 saatleri arasındadüzenlenecek seminere,Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Caner Koç konuşmacı olarak katılacak.

Aşkın: Tarımsal üretimde ana amaç en az girdi ile en çok çıktıyı elde edebilmektir

Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Atilla Aşkın,"Tarımsal üretimde ana amaç en az girdi ile en çok çıktıyı elde edebilmektir. Konvansiyonel tarım yöntemleri ile bu amaca ulaşmak mümkün görünmemektedir" dedi. Aşkın, seminerde geliştirilmiş bilgi ve kontrol sistemlerinin kullanılarak kaynak israfının önüne geçmek, ürünün brüt getirisini artırarak en fazla geliri elde etmek ve en önemlisi üretimden kaynaklanan çevresel kirliliği en aza indirmek konularının tartışmaya açılacağını vurguladı.

banner
banner
banner
banner
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.