×
banner
banner
banner
Ana Sayfa EĞİTİM
banner
DAÜ QS Dünya Üniversite Sıralaması'nda 168'inci

DAÜ QS Dünya Üniversite Sıralaması'nda 168'inci

Giriş Tarihi: 16/10/2019
18:24
DAÜ QS Dünya Üniversite Sıralaması'nda 168'inci
Doğu Akdeniz Üniversitesi, QS Dünya Üniversite Sıralaması'nda 168'inci sırada yer aldı.
Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Quacquarelli Symonds (QS) isimli kuruluşa ait, 2020 Gelişen Avrupa ve Asya (EECA) kategorisiyle ilgili "QS Dünya Üniversite Sıralaması"nda (QS World University Rankings) 168. sırada yer aldı.

DAÜ tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, DAÜ, geçtiğimiz yıl 181-190 bandında yer almıştı.

DAÜ'nün EECA bölgesindeki en iyi 301 üniversite arasına girmeyi başardığı da kaydedilen açıklamada, DAÜ'nün QS'e göre bölgede eğitim kalitesi, yüksek standarttaki temel karakteristik özellikleri ve kabiliyetleri açısından, başarılı bir kariyer için doğru yeteneklerin elde edilebileceği kaliteye sahip bir üniversite olarak kayda geçtiği belirtildi.

DAÜ'nün söz konusu sıralamada bir yılda 22 sıra birden yükseldiğine dikkat çekilen açıklamada, DAÜ'nün, listeye KKTC'den girmeyi başaran tek üniversite olduğu da kaydedildi.

Listede Güney Kıbrıs'tan iki, Türkiye'den ise 51 üniversitenin yer aldığı kaydedilen açıklamada, DAÜ'nün listedeki Türkiye üniversiteleri arasında ise 20. sırada bulunduğu ifade edildi.

banner
banner
banner
banner
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD 5.68
GBP 7.34
EUR 6.30
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.