"Sürdürülebilir Kampüsler" UKÜ'deki Uluslararası Çalıştay'da tartışılacak

loading
12 Temmuz, Pazar
£

8.66

7.76

$

6.86

"Sürdürülebilir Kampüsler" UKÜ'deki Uluslararası Çalıştay'da tartışılacak

"Sürdürülebilir Kampüsler" UKÜ'deki Uluslararası Çalıştay'da tartışılacak

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) yükseköğretim kurumlarında sürdürülebilirlik konusunda değerlendirmeler yapan UI Green Metric World University Rankings ile birlikte "Sürdürülebilir Kampüs" çalıştayı düzenleniyor.

"Sürdürülebilir Kampüsler" UKÜ'deki Uluslararası Çalıştay'da tartışılacak
A- A A+
UKÜ Kampüsü'nde gerçekleştirilecek olan "Sürdürülebilir Kampüs" çalıştayı, Çevik Uraz Merkezi Konferans Salonu'nda 21 Ekim tarihinde saat 09.30'da başlayacak.

UKÜ Rektör Yardımcısı ve Sürdürülebilir Enerji Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Serkan Abbasoğlu, çalıştayın Akdeniz Bölgesi'nde yer alan üniversiteleri kapsadığını belirterek, sürdürülebilir kampüs uygulamalarına dair bilgiler verileceğini kaydetti.

Çalıştayı birlikte düzenledikleri UI Green Metric World University Rankings'in sürdürülebilirlik konusunda kampüsleri değerlendiren ve bu konuda dünya sıralamalarını belirleyen önemli bir kuruluş olduğunu hatırlatanProf. Dr. Abbasoğlu, "Bu kuruluşun iki üst düzey yöneticisi Prof. Dr. JunJunaidi ve Dr. Muhammed Fuad çalıştayda bizlere bilgi verecek" dedi.

Prof. Dr. Abbasoğlu, çalıştayda misafir konuşmacılarının UI Green Metric sıralamasının detaylı tanıtımının yanı sıra UI Green Metric göstergeleri ve veri gönderme süreçleri üzerine sunumlar yapacaklarını da açıkladı.

Altyapı, enerji ve iklim değişikliği, atık yönetimi, su yönetimi, ulaşım ve eğitim başlıklarının UI Green Metric sıralamasının temel kategorilerini oluşturduğuna dikkat çeken Abbasoğlu, bunların yanı sıra sıfır atık projesi uygulamaları, çevreci etkinlikler gibi çevre konulu sosyal sorumluluk projelerinin de çalıştayda konuşulacağını bildirdi. Prof. Dr. Abbasoğlu, bölgemizde yapılan yerel ve uluslararası sürdürülebilirlik uygulamaları hakkında örneklerinde çalıştayda sunulacağını belirterek, söz konusu uluslararası etkinliğin ilk kez adamızda gerçekleşeceğinin altını çizdi.

Prof. Dr. Serkan Abbasoğlu,yükseköğretim kurumlarının hızla gelişen teknolojileri kullanarak çevre dostu ve sürdürülebilir projeler üretmesi gerektiğini işaret ederek UI Green Metric World University Rankings'deki tek KKTC üniversitesi olan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nin de bu amaçla yoğun şekilde çalıştığını ve bu çalıştayda bugüne kadar yürütülen projelerin paylaşılacağını aktardı.

Son olarak çalıştayın başta tüm üniversitelerimiz ve sürdürülebilir yaşam konusunda çalışmalar yapan kuruluşlar olmak üzere herkese açık olacağına vurgu yapan Prof. Dr. Abbasoğlu, tüm katılımcıları ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer EĞİTİM Haberleri