"Osam, dünkü açıklamasında her zaman yaptığı gibi tozpembe bir tablo çizdi"

loading
9 Ağustos, Pazar
£

9.50

8.58

$

7.28

DAÜ VYK: “Prof. Dr. Osam, dünkü açıklamasında her zaman yaptığı gibi tozpembe bir tablo çizdi”

“Osam, dünkü açıklamasında her zaman yaptığı gibi tozpembe bir tablo çizdi”

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Osam’ın istifası sonrası, üniversite çalışanlarına mesaj gönderen Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Dr. Erdal Özcenk, Osam ve ekibinin istifalarını VYK’ya ulaştırdığını ifade ederek, Osam’ın dünkü açıklamalarına dikkat çekti, “her zaman yaptığı gibi tozpembe bir tablo çizdiğini” söyledi.

“Osam, dünkü açıklamasında her zaman yaptığı gibi tozpembe bir tablo çizdi”
A- A A+

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Vakıf Yöneticiler Kurulu'na (VYK) işaret ederek,  “Siyasi darbeyi; Senato’yu da kullanarak akademik ortama taşımak istiyorlar” deyip, seçimin önünün açılması adına istifa eden DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam’ın dünkü açıklamalarına ilişkin DAÜ VYK’dan üniversite çalışanlarına yazılı bir açıklama gönderildi.

DAÜ VYK Başkanı Dr. Erdal Özcenk’in imzasını taşıyan açıklamada, Osam ve ekibinin yazılı istifalarının Kurul’a ulaştığı ve DAÜ senatosunun 32 üyesinin talep etmiş olduğu olağanüstü toplantının gerçekleştirdiği, Rektör Vekili adayını belirlemiş olduğu, Rektör Vekili adayının DAÜ VYK’ya sunulduğu ifade ediliyor.

Yapılan açıklamada, VYK’nın akşam saatlerinde toplanarak, Rektörlük için münhale çıkma ve Senatonun önermiş olduğu Prof. Dr. Hasan Demirel’i de rektör vekili olarak atama yönünde karar verdiği ifade edilerek, Prof. Dr. Demirel’in, eni rektör seçilip atanıncaya kadar görev yapacağı belirtildi.

İstifa eden Prof. Dr. Necdet Osam’ın, dünkü basın toplantısındaki açıklamalarına da değinen DAÜ VYK Başkanı Dr. Erdal Özcenk, DAÜ çalışanlarına ilettiği açıklamasına şöyle devam etti:

“Prof. Dr. Necdet Osam, dünkü açıklamasında her zaman yaptığı gibi tozpembe bir tablo çizerek üniversitenin iyi yönetildiğini ve üniversitede her şeyin yolunda olduğunu, ancak siyasi nedenlerle kendisiyle sürekli çatışma içinde olduğumuzu belirtmiştir. Siz DAÜ çalışanlarını temin ederiz ki VYK üyesi olarak bizlerin tek gailesi özelde Gazimağusa’nın, genelde KKTC’nin gurur kaynağı olan DAÜ’dür. DAÜ hepimizin göz bebeğidir. Burada, bu güzide kurumumuza zarar vermeme adına polemikten kaçınacağız. Tüm süreç demokratik ve şeffaf olarak sizlerin gözü önünde gerçekleşmektedir.”

DAÜ VYK Başkanı Dr. Özcenk, DAÜ’nün geleceği konusunda endişeli olduklarını ve tek endişenin sadece kendilerinde değil, DAÜ çalışanlarının da aynı endişeyi paylaştığını gördüklerini savunarak, “Nitekim Senato üyelerimiz bu durumu görüşmek üzere Senato’nun olağanüstü toplanmasını talep etmiştir. Bu taleple birlikte süreç çok hızlı çalışmış ve Sayın Osam istifasını vermiştir. Kendisine ve ekibine bugüne kadarki hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer EĞİTİM Haberleri