UKÜ'lü akademisyen Yrd. Doç. Dr. Kaya, uluslararası bir derginin konuk editörü oldu

loading
28 Mayıs, Perşembe
£

8.41

7.56

$

6.82

UKÜ'lü akademisyen Yrd. Doç. Dr. Kaya, uluslararası bir derginin konuk editörü oldu

UKÜ'lü akademisyen Yrd. Doç. Dr. Kaya, uluslararası bir derginin konuk editörü oldu

UKÜ’lü Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Kaya, pandemilerin kurumların dijitalleşme süreçlerine etkisi hakkında yayınlanacak özel sayının konuk editörü oldu.

UKÜ'lü akademisyen Yrd. Doç. Dr. Kaya, uluslararası bir derginin konuk editörü oldu
banner
A- A A+

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tuğberk Kaya başta Koronavirüs (COVID-19) olmak üzere salgın haline gelmiş diğer pandemilerin kurumların dijitalleşme süreçlerine olan etkisi hakkında yayınlanacak uluslararası akademik bir derginin özel sayısının konuk editörü oldu.

International Journal of Public Administration in the Digital Age (IJPADA) adlı derginin özel sayısına konuk editör olarak seçilen Kaya, sosyal medyanın COVID-19 salgınına etkisi ve COVID-19 salgınının dijitalleşme süreçlerine etkisi konularında araştırmaları bulunuyor.

Yrd. Doç. Dr. Kaya, bugün itibariyle 170’in üzerinde ülkede 800 binden fazla kişinin etkilendiği ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen Koronavirüs salgınının tüm dünyayı olumsuz yönde etkilediğini dile getirerek, salgın konusunda  küresel çapta bir organizasyon zayıflığı gözlendiğini de kaydetti.

Dünyanın dört bir tarafında sokağa çıkma yasağı ile izole olunan bu dönemde gerek kamunun gerekse de özel sektörün hizmet verememe noktasına geldiğini belirten Kaya, “Yaşanılan bu salgın, kurumların tüm süreçlerini dijitalleştirmesinin önemini bir kez daha gözler önüne sermektedir”dedi.

Yrd. Doç. Dr. Kaya özel sayıda pandemileri tanımlamada ve izlemede sağlık sistemlerine yardımcı olacak dijital teknolojiler, ekonomik bunalımdan kurtululmasını sağlayacak dijital teknolojiler ve pandemilerin etkin bir şekilde yönetimini sağlamak amaçlı teknolojilerin ele alınacağını açıklayarak, söz konusu sayının hem kriz yönetimine hem de pandemi sonrası kurulacak yeni düzenin etkin kurulmasına faydalı olacağına inanç belirtti. 

Akademisyen ve araştırmacılar olarak üretmeye devam etmelerinin önemli olduğunu ifade eden Kaya, “Evde kalarak kendimizi ve sevdiklerimizi koruduğumuz bu günlerde, elimizdeki imkanlar ile üretmeye devam etmeli, küresel sorunlara etkin çözüm önerilerinde bulunmalıyız” şeklinde konuştu.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer EĞİTİM Haberleri