Sufizm'de 'online eğitim' başlıyor

loading
13 Temmuz, Pazartesi
£

8.67

7.77

$

6.87

Sufizm’de 'online eğitim' başlıyor

Sufizm’de 'online eğitim' başlıyor

Girne Amerikan Üniversitesi bünyesinde kurulan ve birçok farklı ülkeden öğrencinin eğitim aldığı “Sufi Akademi”, Sufizm ve İslam Felsefesi’ni 'online' olarak öğretiyor.

Sufizm’de 'online eğitim' başlıyor
A- A A+

Girne Amerikan Üniversitesi çatısı altında, Hakan Mengüç başkanlığında kurulan ‘Sufi Akademi’ye ilgi her geçen gün artıyor.

Birçok ülkeden katılım sağlayan her yaştan öğrencinin online olarak eğitim gördüğü Sufi Akademi’den ders alan öğrenciler Akademi Diploması’na sahip oluyorlar.

AMAÇ, SUFİZM VE İSLAM FELSEFESİ’Nİ AKADEMİK ÇATI ALTINDA ÖĞRETMEK

Sufi Akademi’de öğretim görevlisi olan ve yazar Ferhat Atik anlattı Akademi’yi anlattı: “GAÜ Senato kararı ve Serhat Akpınar’ın öngörüsü ile kurulan Sufi Akademi, bu işin en iyi yürütüleceği isimle yola çıktı. Neyzen Hakan Mengüç’le.” 

Akademi Türkiye ve Almanya’nın ardından KKTC’de de eğitim merkezi olma yolunda ilerlerken, eğitimlerini online verdiği için dünyanın bir çok ülkesinden öğrenci kabul ediyor.

Sufi Akademi’nin temel amacı, akademik bir disiplin altında, uzaktan erişimle Sufizm ve İslam Felsefesi’ni bir akademide verilen derslerle birlikte öğrencilere aktarmaktır.

Sufizm dersleri yanında Akademi; Genel Felsefe, Hoşgörü ve Pozitif Düşünce, Nefes Teknikleri, Hitabet Geliştirme Sanatı, Zaman Yönetimi, Hafıza Geliştirme Teknikleri, İslam Hukuku, Sufi Dervişlerini ve Öğretilerini Tanıma, Meditasyon ve İleri Meditasyon Teknikleri ve Hz. Muhammed’in Hayatı’ndan Öğretiler gibi derslerle de, donanımlı bir bilgi süreci sağlıyor.

SUFİ AKADEMİ’DE DERSLER ONLİNE OLARAK VERİLİYOR

Yazar Ferhat Atik, Sufi Akademi bünyesinde, derslerin yanı sıra, GAÜ Sufi Akademi Başkanı Hakan Mengüç tarafından ney dinletisi ve geleneksel sufi sanatlarına dair derslerin de online olarak verildiğini belirtti.

Bir çok ülkeden öğrencilerin online olarak eğitim gördüğü Akademi’nin, dönemlik eğitim sonucunda sertifika, 4 dönem sürecek eğitim ve sınavların ardından ise Akademi Diploma’sı verdiğini anımsatan Ferhat Atik, Akademi’ye yönelik ilginin her geçen gün arttığına vurgu yaptı.

GAÜ Sufi Akademi Öğretim Görevlisi Ferhat Atik, Akademi’nin temelindeki argümanlara da dikkat çekti ve “içerisinde bulunduğumuz yüzyılda insanların kaygı gelişimi, huzursuzluk, inançlarla çatışma, unutkanlık, zaman yönetim sorunu ve benzer sıkıntıları yoğunlukla yaşadığını görüyoruz.

Tüm bunlara yönelik akademik bir ortamda ve Sufizm temelinde, motive edici bir şekilde eğitim vermeyi temel aldık” dedi.

YENİ KAYITLAR HIZLA DEVAM EDİYOR

Sufi Akademi’den ayrıca, Akademi eğitimlerine yönelik artan ilgi nedeniyle, online gerçekleştirilen ders modülleri geliştirilmiş ve bir süredir yoğunluktan dolayı kayıt alınamayan Akademi’ye yeniden ve bir çok eğitim paketi geliştirilerek kayıt alımının başlandığı duyuruldu.

Söz konusu kayıtlar, Girne Amerikan Üniversitesi Sufi Akademi Öğrenci Kayıt Departmanı (Akif Aktaş - WhatsApp - 05330594892) aracılığı ile alınmaktadır.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer EĞİTİM Haberleri