Mısır koronavirüs ile mücadelede e-okul uygulamasını genişletiyor

loading
13 Temmuz, Pazartesi
£

8.66

7.76

$

6.87

Mısır koronavirüs ile mücadelede e-okul uygulamasını genişletiyor

Mısır koronavirüs ile mücadelede e-okul uygulamasını genişletiyor

Mısır’da yeni tip Koronavirüs salgınıyla mücadelede uygulanan kısmi yasağı hafifletmeye yönelik uygulamaların başlamasının ikinci gününde, yetkililer “e-okul” mekanizmaları ve platformlarını genişletmeyi düşünüyor.

Mısır koronavirüs ile mücadelede e-okul uygulamasını genişletiyor
A- A A+

Mısır’da yeni tip Koronavirüs salgınıyla mücadelede uygulanan kısmi yasağı hafifletmeye yönelik uygulamaların başlamasının ikinci gününde, yetkililer “e-okul” mekanizmaları ve platformlarını genişletmeyi düşünüyor. Öte yandan hükümet, Cuma namazları haricindeki namazların sosyal mesafe kuralına uygun olarak icra edilmesi şartıyla açılmasını kararlaştırdığı öncü camilerin gösterdikleri “benzeri görülmemiş farkındalığa” övgüde bulundu.

Mısır Devlet Başkanı Abdulfettah es-Sisi, Eğitim Bakanı Tarık Şevki ile yaptığı dünkü toplantıda, “Koronavirüs salgın tecrübesinin sonuçlarını ve modern iletişim platformlarına başvurmayı zorunlu hale getiren durumları değerlendirerek, hükümetin eğitim sisteminde kuantum sıçraması yapma çabalarını desteklemek amacıyla, e-okul uygulamalarını kullanımı, eğitim araç-gereçlerini dijitalleştirilme çalışmalarının genişletilmesi ve  eğitim sürecini ilerletmek için teknolojik imkanlardan yararlanılması” çağrısı yaptı.  

Mısır Eğitim Bakanı, “mevcut eğitim-öğretim yılı genel lise sınavları, yaklaşık 1 buçuk milyon öğrencinin ve yarım milyon eğitimci kadronun katılımıyla gerçekleştiriliyor” dedi. Bakan, “hükümet tarafından alınan dakik ve entegre koruyucu tedbirlerin, öğrenciler ve gözetmenler için koruyucu şartların sağlanması, öğrencilerin sınav merkezlerine giriş ve çıkış süreçlerinin düzenlenmesi, bu sırada sosyal mesafe kuralına uyulması, sınav merkezlerinin sınavlardan önce ve sonra günlük olarak sterilize edilmesini içerdiğini” açıkladı.

Eğitim Bakanı, “Mısır’ı, Koronavirüs salgını şartları altında, eğitim-öğretim yılının tüm aşamalarını tamamlayabilen dünyadaki birkaç ülkeden biri” olarak değerlendirirken, bu başarının altında, “Mısır’da uygulanan uzaktan eğitim için kullanılan modern elektronik sistemin verimliliğinin bulunduğu” ifade etti.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer EĞİTİM Haberleri