KTOEÖS ve ÖYAK 'Eğitime Destek Kampanya'sı ile öğrencilere umut oldu

loading
6 Aralık, Pazar
£

10.48

9.46

$

7.80

KTOEÖS ve ÖYAK ‘Eğitime Destek Kampanya’sı ile öğrencilere umut oldu

KTOEÖS ve ÖYAK ‘Eğitime Destek Kampanya’sı ile öğrencilere umut oldu

KTOEÖS ve ÖYAK işbirliğinde ‘Eğitime Destek Kampanya’sı ile geleceğe ve öğrencilere umut oldu. Kampanya süreci boyunca toplam 408,505 TL, 25 adet tablet ve 1 adet bilgisayar bağışı yapıldı.

A- A A+

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) ve Kıbrıs Türk Öğretmenler Yardımlaşma Kooperatifi (ÖYAK) işbirliğinde pandemi döneminde online eğitime erişemeyen ihtiyaçlı öğrencilere cihaz alımı hedefiyle başlattıkları “Eğitime Destek Kampanya”sını 16 Kasım 2020 tarihinde sona erdi.

KTOEÖS ve ÖYAK bu süreçte kampanyaya destek veren tüm kurum ve bireylere eğitime erişemeyen öğrencilerin adına teşekkür ederek kampanya süresince 408,505 TL, 25 adet tablet ve 1 adet bilgisayar bağışı yapıldığını aktardı.

KTOEÖS Mali Sekreteri Ozan Elmalı, Yönetim Kurulu adına yazılı basın açıklaması yaparak şunları söyledi:

“Kamusal eğitimin bir kez daha öneminin ortaya çıktığı bu dönemde, fırsat eşitsizlikleri ne yazık ki öğrencilerimiz arasında yaşanmaya devam etmektedir. Okullarımızda tek kuruşluk bütçe oluşturulmamıştır. Sendikamızın her zaman vurguladığı ve savunduğu herkese ücretsiz, nitelikli, bilimsel ve kamusal eğitim mücadelesi çerçevesinde fırsat eşitsizliği ile yüzleşen ihtiyaçlı öğrencilere eşitsizliği bir nebze ortadan kaldırmak ve online eğitimde yaşadıkları zorlukları aşmak adına bizimle birlikte eğitimden yana taraf olan kurum ve bireylerin desteğiyle toplamda 370 adet tablet ve 1 laptop, okul idarelerimiz, rehber öğretmenlerimiz ve okul temsilcilerimizin çalışmaları ve tespitleriyle öğrencilerimize ulaştırılmak üzere okullarımıza teslim edilmiştir.

KTOEÖS ve ÖYAK işbirliğiyle başlatılan ve tamamlanan “Eğitime Destek Kampanyası”na katkı koyan kurum ve bireyleri kamuoyuna açıklar, bir kez daha teşekkür ederiz:

İçinde bulunduğumuz bu olağan dışı durumda kamusal hizmetlerin geliştirilmesinin ne kadar elzem olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Yöneticiler ve hükümetler tarafından kamusal eğitime gerekli önem ve yatırımın yapılması; 40 kişilik sınıflar yerine 20 kişilik sınıflarda seyreltilmeden her zaman verimli sınıf ortamlarının yaratılması; devlet bütçelerinden seçimlere, sermayeye yapılan milyonlarca TL’lik katkı ve destek yerine geleceğimizi yetiştirdiğimiz okullarımızda çağdaş, laik, nitelikli eğitimin sağlanması için gerekli destek ve katkıyı yapmaları çağrımızı yineler, ülkemizde kamusal eğitimi güçlendirmek için mücadelemizi sürdüreceğimizi bir kez daha vurgularız.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer EĞİTİM Haberleri