EĞİTİM
okuma süresi: 3 dak.

DAÜ 26. Liselerarası Matematik Yarışması elemeleri yapıldı

DAÜ 26. Liselerarası Matematik Yarışması elemeleri yapıldı

DAÜ 26. Liselerarası Matematik Yarışması kapsamında bireysel ve ekip eleme yarışması gerçekleştirildi.

Yayın Tarihi: 23/04/22 13:09
Güncelleme Tarihi: 23/04/22 20:00
okuma süresi: 3 dak.
DAÜ 26. Liselerarası Matematik Yarışması elemeleri yapıldı
A- A A+

Onay Fadıl Demirciler Eğitim ve Bilim Vakfı’nın mali katkılarıyla Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Matematik Bölümü tarafından düzenlenen ‘26. Liselerarası Matematik Yarışması’ DAÜ’de yapıldı.

Pandemi nedeniyle 2 yıldır yapılamayan yarışma, bu yıl Bülent Ecevit Anadolu Lisesi, Erenköy Lisesi, Gazimağusa Türk Maarif Koleji, Güzelyurt Türk Maarif Koleji, İskele Evkaf Türk Maarif Koleji, Lefkoşa Türk Maarif Koleji, Namık Kemal Lisesi, 19 Mayıs Türk Maarif Koleji, TED Kuzey Kıbrıs Koleji ve 20 Temmuz Fen Lisesi’nden 110 öğrencinin katılımı ile yapıldı.

Yarışmada;

  • Birinciliği Arda Öztüner (BEAL) ile Emel Bozkurt (19 Mayıs TMK) paylaşırken,
  • Hüseyin Ademoğulları (Lefkoşa TMK) ve Sadık Koruçam (19 Mayıs TMK) ikinci,
  • Emine Meryem Şahin (Lefkoşa TMK) de üçüncü,
  • Hüseyin Ekşici (BEAL) ve Utku Bülbül (19 Mayıs TMK) da dördüncü, (26. Yıl Özel Ödülü) oldular.

Bu yıl özel ödülleri almaya hak kazanan öğrenciler ise;

  • Ege Ündeniş (19 Mayıs TMK) ve Nevzat Kınalısoy (Gazimağusa TMK) “Onay Fadıl Demirciler Özel Ödülü”,
  • Ceylan Semerci (Lefkoşa TMK), Ercem Cemal Osmanlı (Lefkoşa TMK), Hasret Sıla Çavuşoğlu (20 Temmuz FL) “Kemal Demirciler Özel Ödülü”,
  • Berkay Doyuran (Gazimağusa TMK) “Doç. Dr. Murat KİREZCİ Özel Ödülü”,
  • Efe Abi (Gazimağusa TMK) ‘‘Doç. Dr. Peter KAS Özel Ödülü”,
  • Cemre Yeşil (Lefkoşa TMK) “Doç. Dr. Daoud S. DAOUD Özel Ödülü”, olarak belirlendi.

Yarışmada ayrıca başarılı bulunan;

  • Leyla Kahraman (Gazimağusa TMK),
  • Melike Çalık (BEAL),
  • Berkcan Sadi Togan (BEAL),
  • Ata Hüseyin Atakara (19 Mayıs TMK),
  • Gaye Karakurt (BEAL),
  • Eda Çalışkan (NKL),
  • Boran Gürsoy’da (Gazimağusa TMK) “Başarı Belgesi” almaya hak kazandılar.

EKİP ÖN ELEME YARIŞMASI…

Ekip ön eleme yarışmasında ise, ‘19 Mayıs Türk Maarif Koleji’, ‘Lefkoşa Türk Maarif Koleji’ ve ‘Bülent Ecevit Anadolu Lisesi’ ilk üç sırayı alarak doğrudan finalde yarışma hakkını elde ederken; ‘Gazimağusa Türk Maarif Koleji’, ‘20 Temmuz Fen Lisesi’, ‘TED Kuzey Kıbrıs Koleji’, ‘Güzelyurt Türk Maarif Koleji’ ve ‘Namık Kemal Lisesi’ de yarı finalde yarışmaya hak kazandılar. Yarı final yarışmasını kazanan okul dördüncü okul olarak finalde yarışma hakkını elde edecek.

Yarı final yarışması 28 Nisan 2022 Perşembe günü, saat 10:30’da, Fen ve Edebiyat Fakültesi (ASA) Amfisinde, final yarışması ise 9 Mayıs 2022 Pazartesi günü, saat 14:30’da, Merkezi Derslikler Mustafa Afşin Ersoy Salonu’nda yapılacak. Final Yarışması sonrasında düzenlenecek törenle bireysel ve ekip yarışmasında dereceye giren öğrenciler ile okullara ödülleri dağıtılacak.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör