EĞİTİM
okuma süresi: 2 dak.

Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı heyeti ülkede temaslarda bulunuyor

Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı heyeti ülkede temaslarda bulunuyor

Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında imzalanan İktisadi ve Mali İş Birliği Anlaşması çerçevesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Yayın Tarihi: 06/01/23 15:00
Güncelleme Tarihi: 06/01/23 16:37
okuma süresi: 2 dak.
Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı heyeti ülkede temaslarda bulunuyor
A- A A+

Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında imzalanan İktisadi ve Mali İş Birliği Anlaşması çerçevesinde, okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve yaygın eğitim alanlarında devam etmekte olan iş birliğinin geliştirilerek güçlendirilmesi, öğretim programları ve ders içeriklerinin ortak değerlerimizi güçlendirmesi kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) ziyaret gerçekleştirdi.

Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Nazif Yılmaz, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Danışmanı Prof. Dr. Uğur Çevik, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Adem Karabıyık ve Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Kurul Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet İşleyen’in oluşturduğu heyet, Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ile KKTC Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nu makamlarında ziyaret etti.

Kalkınma ve Ekonomik İş Birliği (KEİ) Ofisi’nden Koordinatörü Ömer Cihan ve Lefkoşa Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Hızır Aktaş’ın da bulunduğu görüşmelerde, Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında, eğitim ve öğretim alanında yapılan iş birlikleri değerlendirildi.

“KKTC’DE GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLERİN TEMSİL GÖREVİNE İLİŞKİN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI” DÜZENLEYECEK.

8 Ocak’a kadar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunacak heyet, son iki gün “KKTC’de Görev Yapan Öğretmenlerin Temsil Görevine İlişkin Bilgilendirme Toplantısı” düzenleyecek. Toplantıda, KKTC’de görev yapan öğretmenlere; yurt dışı temsil görevleri, Kıbrıs Türk Tarihi, Kıbrıs Türklerinin bireysel, beşeri ve sosyal özellikleri, ekonomik, askeri ve stratejik güvenlik çerçevesinde Kıbrıs’ın önemi, KKTC-Türkiye ilişkileri gibi pek çok konuda bilgilendirme yapılacak.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör