ADVERTORİAL
okuma süresi: 4 dak.

Dişte kusursuz estetik için zirkonyum kaplama

Dişte kusursuz estetik için zirkonyum kaplama

Herkes kusursuz bir gülüşe sahip olmak ister. Özellikle de bembeyaz ve düzgün bir diş görünümü herkesin en başlıca isteklerinin başında gelir. Yaşamın içerisinde de hem görsel hem de ruhsal yönden de etkilerde bulunan diş sağlığı konusunda günümüz modern çağında pek çok kişi sorunlar yaşayabiliyor.

Yayın Tarihi: 11/04/15 17:24
okuma süresi: 4 dak.
Dişte kusursuz estetik için zirkonyum kaplama
A- A A+

Özellikle de dişlerin bakımı konusunda yeterli bilgi sahibi olunmaması yanlış uygulamaların yapılmasına ve eksik uygulamaların gerçekleştirilmesine yol açıyor. Bu durumun yarattığı etkilere ek olarak özellikle modern yaşantıda tüketilen diş sağlığına zararlı gıda ve içecekler de diş sağlığında olumsuz etkiler yaratıyor.

Diş sağlığında bu unsurların yaratmakta olduğu en yaygın sorunların başında da dişlerde sararma geliyor. Ayrıca dişlerde zayıflamaya da yol açabilen ve aynı zamanda da dış etmenler dolayısı ile dişlerin formlarında kırılma gibi durumlarda sıklıkla yaşanabiliyor. Günümüz modern çağında bu gibi durumlara yönelik profesyonel ve modern çözümler bulunuyor. Özellikle de kaplama yapımı bu konuda diş hekimlerinin en çok tercih ettikleri yöntemlerin başında geliyor. Bunun dışında günümüzde diş hekimleri daha sağlam, daha doğal bir görünüm ve daha dayanıklı bir kullanım sunan zirkonyum alt yapı maddesini kaplama yapımında kullanıyor. Böylelikle de dişlerin estetik görünüme en kaliteli ve en dayanıklı yapıda kavuşabilmesi sağlanabiliyor.

Günümüzde sıklıkla kullanılan zirkonyum diş ile sağlanan etkiler dolayısı ile diş hekimler tarafından yoğun olarak kullanılıyor. Zirkonyum alt yapı maddesinin sağladığı olumlu etkiler nedeni ile günümüz modern diş sağlığı alanında en çok tercih edilen alt yapı maddesi oluyor. Özellikle de modern diş sağlığında kullanılan çok sayıda farklı alt yapı maddesine bulunmasına karşın diş hekimlerinin daha sağlam olması, daha doğal olması ve aynı zamanda da çok etkili olması nedeni ile zirkonyum alt yapı maddesini kullanılıyor. Kuyumculuk ve modern tıp gibi pek çok alanda son derece yaygın bir şekilde kullanılmakta olan başlıca maddelerin başında gelen zirkonyum diş sağlığında da bu doğrultuda kullanılmaya başlandı.

Diş hekimleri tarafından kaplama alt yapı malzemesi olarak kullanılmaya başlandığı ilk dönemlerde zirkonyum diş fiyatları son derece yüksek maliyetlerde olurken, son yıllarda oldukça hızla gelişen teknoloji ve aynı zamanda da dünya genelinde diş hekimleri tarafından yoğun kullanılmaya başlanması ile birlikte son derece ekonomik maliyetlere düştü. Böylelikle de herkes son derece ekonomik bir şekilde zirkonyum kaplamayı tercih edebilme imkanına sahip olabiliyor.

Günümüzde diş hekimleri tarafından sıklıkla kullanılmakta olan zirkonyum kaplama sayesinde dişlerde çok daha doğal bir beyazlık elde edilebiliyor. Özellikle de zirkonyumun herhangi bir yan etkisi bulunmayan, beyaz renge sahip olması ve aynı zamanda da ışığı geçiren bir yapı özelliğine sahip olması gibi pek çok nedenden dolayı da diş hekimleri tarafından oldukça yoğun bir şekilde hastalara yönelik yapılan kaplamalarda alt yapısı maddesi olarak kullanılıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.