×
banner
banner
banner
Ana Sayfa DEĞİRMENLİK
banner
Gaziköy Bidda Badadez festivali dün akşam gerçekleştirildi

Gaziköy Bidda Badadez festivali dün akşam gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 30/08/2019
10:19
Gaziköy Bidda Badadez festivali dün akşam gerçekleştirildi
Değirmenlik Belediyesi, Gaziköy Bidda Badadez Festivali dün akşam yapıldı.
"Değirmenlik Belediyesi, Gaziköy Bidda Badadez Festivali" dün akşam, Değirmenlik Belediyesi, Gaziköy Çevre ve Kültür Derneği ile Gaziköy Muhtarlığı işbirliğinde yapıldı.

Festival; Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Gençlik Dairesi Müdürü Hasan Eren, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, Milletvekili Armağan Candan, bölge muhtarları ve halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Sunuculuğunu Hüseyin Kıral'ın yaptığı ve Gaziköy Sedat Çakır Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşen festivalde; Değirmenlik Belediyesi Halk Dansları Topluluğu folklor gösterisi, Vadili Gençlik Merkezi (VAGEM) Dans Grubu gösterileri, Yakın Doğu Üniversitesi Dans Grubu gösterileri, Değirmenlik Belediye Orkestrası müzik dinletisi, SECDER dans gösterileri sahne alırken, gece ülkemizin sevilen sanatçılarından Ahmet Evan'ın muhteşem konseri ile son buldu.

Gaziköy Çevreve Kültür Derneği Başkanı Özgün Topkayalı, Gaziköy Muhtarı Muhittin Miralay, Değirmenlik Belediye Başkanı Ali Karavezirler, Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın ve Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre'nin kültürel değerlerimize sahip çıkılmasının önemini vurguladıkları konuşmalarının ardından, standlarda pişirilen bidda badadez ikramları yapıldı.

Gecenin sonunda Gaziköy Çevre ve Kültür Derneği Değirmenlik Belediye Başkanı Ali Karavezirler'e teşekkür plaketi verirken, Başkan Karavezirler de gecede emeği geçenGaziköy Çevre ve Kültür Derneği üyelerine, Gaziköy Muhtarı Muhittin Miralay'a, Değirmenlik Belediyesi çalışanlarına, meclis üyelerine ve gecede sahne alan herkese teşekkürlerini sundu.

banner
banner
banner
banner
DİĞER DEĞİRMENLİK HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.