Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 14 Kasım 2017, Salı 07:33
144 bin TL ile başlayan vurgun soruşturmasında meblağ 518 bin TL'ye yükseldi
Mağusa’da faaliyet gösteren Evolve Park isimli konaklama işletmesinin genel müdürü Gizem Kaya alyhindeki polis soruşturması devam ediyor. Kaya’nın zimmetine geçirdiği iddia edilen miktar 518 bin TL’ye ulaştı.
Paylaş  
4
10
4
0

KIBRIS POSTASI - Nadire Bahadi

Mağusa’da faaliyet gösteren Evolve Park isimli konaklama işletmesinin genel müdürü Gizem Kaya alyhindeki polis soruşturması devam ediyor. Kaya’nın zimmetine geçirdiği iddia edilen miktar 518 bin TL’ye ulaştı.

Mağusa’da 2016 yılı Temmuz ayı ile 2017 yılı Ekim ayları arasında genel müdürü olduğu Evolve Park isimli iş yerinden 1 milyon TL zimmetine geçirdiği gerekçesi ile tutuklanan Gizem Kaya aleyhindeki soruşturma devam ediyor.

Soruşturma maksatlı 10 gündür tutuklu bulunan Kaya dün yeniden ek tutukluluk talebi ile Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

Yürütülen soruşturma çerçevesinde zanlı Kaya’nın zimmetine geçirdiği iddia edilen miktar 518 bin TL’ye ulaşırken, mahkeme soruşturma amacı ile zanlı Kaya’nın 4 gün daha poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

HESAPLAR MERCEK ALTINDA

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Mehmet Emin Doğan mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı Gizem Kaya’nın Temmuz 2016- Ekim 2017 tarihleri arasında genel müdür olarak çalıştığı Evolve Park isimli iş yerine ait, mini bar, cafe ve restorandan 144 bin TL’lik malın karşılığı olan parayı kasaya yatırmadığı gerekçesi ile 2 Kasım 2017 tarihinde polise bir şikayette bulunulduğunu anımsattı.

 2 Kasım 2017 tarihinde zanlı Kaya’nın saat 21:00 sıralarında tutuklandığını belirten Doğan, 3 Kasım 2017 tarihinde zanlının mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhinde 3 gün tutukluluk süresi temin edildiğini belirtti. Bu süre içinde zanlının ikametgahında arama yapıldığını söyleyen Doğan, mesele ile ilgili olarak iş yerine ait 6 adet kredi kartı fişi, 3 adet banka dekontu ve 1 adet cep telefonun bulunarak emare alındığını belirtti.

Aynı gün mesele ile ilgili olarak ifadeler temin edildiğini belirten Doğan, zanlı Kaya’nın 6 sayfalık gönüllü ifade verdi ğini, olayla ilgili hiçbir şeyi kabul etmemekle beraber bazı iddia ve beyanlarda bulunduğunu kaydetti.

Yürütülen soruşturma kapsamında iş yerine ait dış murakıbın hazırladığı 1 Ocak 2017- 30 Ekim 2017 tarihli muhasebe raporlarının temin edildiğini belirten Doğan, bu muhasebe raporundan şirketin kazandığı para ile banka hesabına yatırılan para arasında 239 bin TL’lik bir fark oluştuğunun tespit edildiğini söyledi.

PERSONEL MAAŞLARINDA DA AKSAKLIK TESPİT EDİLDİ

Zanlının 6 Kasım 2017 tarihinde yine mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhinde soruşturma maksatlı 7 gün tutukluluk süresinin temin edildiğini belirten polis memuru Mehmet Emin Doğan, bu süre içerisinde 34 kişiden ifade alındığını, aynı zamanda 1 Temmuz 2016 – 31 Aralık 2016 tarihlerini içeren murakıp raporunda da yine bankaya yatırılması gereken miktardan 135 bin TL’nin eksik yatırıldığı yönünde tespitte bulunulduğunu söyledi.

Yürütülen soruşturma kapsamında tespit edilen evraklar arasındaki iptal fişlerinin incelendiğini belirten Doğan, bu iptal fişleri üzerinde birçok müşteri isimleri yer aldığını ve bu şahıslara ulaşılması gerektiğini belirtti.

Yapılan incelemelerde personelin maaş ödemelerinde de bazı aksaklık ve eksiklerin olduğunun tespit edildiğini belirten Doğan,buyönde de birçok ifade temin edilirken bu ifadelerin de yeni ifadeler doğurduğunu kaydetti. İfade alınması gereken şahısları zanlının bire bir tanıdığını belirten Doğan, şu ana kadar kaybolan miktarın 518 bin TL’ye ulaştığını açıkladı. Zanlı aleyhindeki soruşturmanın devam ettiğini belirten Doğan, zanlının serbest kalması halinde alınacak ifadelere etki etmesinin muhtemel olduğunu belirterek zanlının 8 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.  İddia Makamı adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak zanlı aleyhindeki tutukluluk süresinin  4 gün ile sınırlandırılmasını talep ederken zanlı avukatının süreye itiraz etmemesi nedeni ile mahkeme Gizem Kaya’nın 4 gün daha tutuklu kalmasına karar verdi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Arter tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutladı
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bugün Gazimağusa Belediyesi Atatürk Kreş ve Anaokulu’nu ziyaret ederek görevli öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlarken, öğretmenliğin ...
DAÜ DAKMAR "Kültürel Mirası Koruma: Sürdürülebilirlik ve Çevresel Etki" konul...
Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Doğu Akdeniz Kültür Mirasını Araştırma Merkezi (DAKMAR) “Cultural Heritage Conservation: Sustainability and Environmental Impact - Kültürel Mirası Koruma: Sürdürülebilirlik ve Çevresel ...
Uyuşturucu zanlısı Tutucu yeniden cezaevinde
Lefkoşa'da askeri yasak bölgeyi ihlal ederek Güney Kıbrıs'tan KKTC'ye uyuşturucu ithal ettiği gerekçesi ile tutuklanan Alper Baran Tutucu'nun Tatlısu'daki evinde de yapılan aramada, 28 gram Hint keneviri ele geçirildi...