Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 13 Temmuz 2017, Perşembe 08:17
29 gr. uyuşturucu ile yakalanan 5 zanlı aleyhindeki soruşturmada sona geliniyor...
29 gr. uyuşturucu ile yakalanan 5 zanlı aleyhindeki soruşturmada sona geliniyor...5 zanlı aleyhinde yürütülen polis soruşturması tamamlanırken, suçla bağlantısı olmadığı tespit edilen Berna Lütfüoğlu ise mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı.
Paylaş  
22
23
18
0

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından alınan ihbar üzerine ele geçirilen 29 gr uyuşturucu madde ile içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan 7 adet sarma sigara ile ilgili tutuklanan zanlı Kadir Akbulut, Murat Yıldırım, Ahmet Vatansever, Muzaffer Girgin ve İrfan Düşer tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. 5 zanlı aleyhinde yürütülen polis soruşturması tamamlanırken, suçla bağlantısı olmadığı tespit edilen Berna Lütfüoğlu ise mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı.

Zanlı Kadir Akbulut, Murat Yıldırım ve Ahmet Vatansever, teminata bağlanarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, zanlı Girgin ile Düşer ise 45 günü geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

ZANLI DÜŞER 1 HAFTADA 2 KEZ YAKALANDI

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Mahir Türe, 5 Temmuz tarihinde alınan bir ihbar üzerine düzenlenen operasyon sonucu tasarruflarında uyuşturucu madde ile tespit edilerek tutuklanan zanlıların aleyhindeki soruşturmanın henüz tamamlanmadığını ancak zanlıların bu safhada soruşturmaya etki etme olasılığının kalmadığını söyledi.

Türe, zanlı Kadir Akbulut’un yakın bir tarihte Güzelyurt’ta “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçundan dolayı teminata bağlı olduğunu belirtirken, zanlı Muzaffer Girgin’in 2015 yılında “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçundan 1 yıl hapis cezasına mahkum edildiğini ve 2016 yılında ise yine “Kanunsuz uyuşturucu madde” suçundan dolayı teminata bağlandığına dikkat çekti. Zanlı İrfan Düşer’in ise benzeri suçlardan 4 sabıkasının olduğunu belirten Türe, son olarak Düşer’in 1 hafta önce uyuşturucu madde tasarrufu suçundan yakalanarak teminata bağlandığını açıkladı.

Zanlı Kadir Akbulut, Murat yıldırım ve Ahmet Vatansever’in teminata bağlanmasını talep eden Türe, zanlı Muzaffer Girgin ile İrfan Düşer’in ise 2 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.

DOSYALARININ TAMAMLANMASINI CEZAEVİNDE BEKLEYECEKLER

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Gülay Süleymanoğlu, zanlı Muzaffer Girgin ile İrfan Düşer’in 45 günü geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi. Zanlı Kadir Akbulut, Murat Yıldırım ve Ahmet Vatansever’in yurt dışına çıkışını yasaklayarak seyahat belgelerine el konulması yönünde talimat veren Süleymanoğlu, Akbulut’un 3 bin TL nakdi, zanlı Yıldırım ile Vatansever’in 2’şer bin TL nakdi teminat ödemelerine, yine zanlı Akbulut’un lehine 2 KKTC vatandaşının 70’şer bin TL şahsi kefalet senedi, zanlı Yıldırım ile Vatansever’in lehine ise 2’şer KKTC vatandaşının 50’şer bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine emir verdi. Yargıç Süleymanoğlu teminata bağlanan zanlıların haftada 1 gün polis karakoluna giderek imza vermesini de istedi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Meral Akıncı, Gazimağusa'da özel eğitim merkezleri ile yaşlı bakım evlerini z...
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, Gazimağusa bölgesinde faaliyet gösteren özel eğitim merkezleri ile yaşlı bakım evlerini ziyaret etti.
Mağusa'da uyuşturucuya rekor ceza!
Mağusa'da Haziran ayında Türkiye'den KKTC'ye 1058 adet extacy türü hap, 100 gram kokain ile 294 adet cinsel güç artırıcı jel ithal eden TIR şoförü Ersin Dilmen ile Dilmen'i kurye olarak kullanıp bu ithal edilen haplar...
Gazimağusa'da 90 kg kaçak nargile tütünü
Polis dün Gazimağusa'da 34 yaşındaki A.B.’ye ait evin bitişiğinde ambar olarak kullanılan konteynırda gümrüğü ödenmemiş 90 kilogram ağırlığında muhtelif markalarda nargile tütünü buldu ve emare olarak aldı.