Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 5 Aralık 2017, Salı 20:31
banner

Akpınar: "Kadim insanlık tarihi; kadın ve erkek ile bir bütündür ve ancak o halde anlaşılabilirdir"

Akpınar: Kadim insanlık tarihi; kadın ve erkek ile bir bütündür ve ancak o halde anlaşılabilirdirGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Paylaş  
3
12
4
0

Akpınar yayımladığı mesajında şunları söyledi;

“Bilinebilen insanlık tarihinin en vazgeçilmez öğesi ve var'oluşumuzun ana sebebi, "Kadın"ın; Doğanın kendilerine yüz binlerce yıl önce teslim ettiği haklar, eşitlikler gibi kavramlar ile gezegenimizin her hangi bir noktasında, ya da bir coğrafyada, insan'lık eliyle halen bir soru olarak değerlendirmelere tabii tutulması; tek başına "insanoğlu" terimi kadar üzücü, ebedi yanlış ve yanılıştır.

Kadim İnsanlık Tarihi; Kadın ve Erkek ile bir bütündür, ve ancak o halde 'anlaşılabilirdir'.
Böylesi bir ruh ve düşünce birliği altında; "Dünya Kadın Hakları Günü" ile Cumhuriyet Türkiye'sinde "Kadına Seçme ve Seçilme Hakkı"nın teslim edilmesi yıldönümlerini kutluyor, 'Her mertebedeki Kadınlarımız'ı saygı ile selamlıyorum.”

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

KTOEÖS, eğitimdeki sorunlara dikkat çekti
image Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), devlet okullarındaki sorunlara dikkati çekerek, “Bakanlık Nerede? Ne yapıyor?” diye sordu.
LAÜ İtalya'da temsil edildi
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Dr. Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Fatma Altıntuğ, Yrd. Doç. Dr. Tuba Gökmenoğlu ile birlikte gerçekleştirdikleri “Diyalojik Öğretim ve Katılımcı Demokrasi İhtiyacı: Öğr...
Akademik kariyerini geliştirmek isteyenlere GAÜ'den burslu yüksek lisans ve d...
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) KKTC Marketing Sorumlusu Işık Yeşilçimen, Yüksek Lisans ve Doktora programları hakkında yaptığı açıklamada; kayıtların 5 Ekim tarihine kadar devam ettiğini belirtti.