Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KARPAZ 18 Nisan 2017, Salı 11:28
banner

Arıklı: "Referandum bitmiş, millet herkese mesajını vermiştir"

Arıklı: Referandum bitmiş, millet herkese mesajını vermiştirYDP Heyeti, dün akşam Kaplıca köyünü ziyaret ederek bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Ülke sorunları ve çözüm yollarının anlatıldığı toplantıda Türkiye’deki referandum sonuçları da değerlendirildi.
Paylaş  
69
71
67
0

YDP Heyeti, dün akşam Kaplıca köyünü ziyaret ederek bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Ülke sorunları ve çözüm yollarının anlatıldığı toplantıda Türkiye’deki referandum sonuçları da değerlendirildi.

Toplantıda konuşan YDP Genel Başkanı Arıklı; “Ülkede 2003 yılından beri iktidar olan üçüz kardeşlerin (UBP-CTP ve DP) ülkeyi getirdiği nokta şu anda yaşadığımız kaotik durumdur” dedi.

YDP’nin Demokratik bir Kitle partisi olduğunu, tabanında her görüşten, ideolojiden ve mezhepten insanın bulunduğunu anlatan Arıklı; “ Bizim için “Evet”, diyenlerde “Hayır” diyenlerde bu vatanın evladıdır. Birlikte yaşadığımız bu Ada’yı da Anadolu coğrafyasını da kardeşlik hukuku çerçevesinde yönetmek en büyük idealimizdir. Bu sebeple ideolojisi, etnik kökeni, doğum yeri, mezhebi ne olursa olsun herkesi cenabı Allahın kutsal bir emaneti olarak kabul etmek bizim için milli bir görevdir” dedi.

Türkiye’de 16 Nisandan sonra yeni bir sisteme geçildiğini anlatan Arıklı, Milletin herkese ciddi mesajlar verdiğini kaydetti. Arıklı; “Çıkan sonuç %51-49’dur. Ortada her iki taraf için de ne bir zafer ne de bir hezimet vardır. Millet Türkiye’de ki siyasete ve siyasilere ince bir mesaj vermiş ve 2019 yılında yapılacak seçimlere kadar herkesin bu mesaj doğrultusunda çalışmasını ve politika üretmesini istemiştir. Bu mesajı alan yoluna devam eder. Almayan siyasi hayatını 2019’da noktalar” dedi.

KKTC’de ki sonuçları da analiz eden Arıklı; “Yaklaşık 120.000 oy kullanma hakkına sahip vatandaşın yaşadığı KKTC’de 104.000 seçmenin Elçilikte adres kaydının olması, bunların da yalnızca 43.000’in oyunu kullanması bir handikaptır. Önümüzdeki dönem İlçe kaymakamlıklarında adres tespitinin yapılması ve 6 İlçeye de sandık konulması gündeme gelmelidir.” dedi.

Toplantıda konuşan YDP Genel Başkan Yardımcısı Sunalp Sencer; “Vatandaşın önünde iki yol var. Ya içinde yaşadığı düzene devam diyecek, ya da bu düzene son verecek” dedi.

YDP Genel Sekreter Yardımcısı Azer Özkan; “Biz buraya makam, mevki sevdası ile gelmedik. Geleceğimizi kurtarmak için yollardayız” dedi.

YDP Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Yel ise; “ Bu düzenden bıktıysanız elimizden tutun” dedi.

Kadın Kolları Başkanı Nurcan Çiftçi ise toplantıya gençlerin katılımından duyduğu memnuniyeti dile getirirken “İnşallah bir dahaki toplantıda hanımlarımızı daha fazla görürüz” dedi.

Toplantıya katılan Eski Milletvekili Ejder Aslanbaba ise YDP’nin bu ülkenin son şansı olduğunu ve herkesin bu davaya katkı koymasının şart olduğunu söyledi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Karpaz'da 1 kişi solunum yetmezliğinden yaşamını yitirdi
image Dipkarpaz’da 69 yaşındaki ZinnetÇebi isimli kadın, dün gece evinde aniden rahatsızlanarak yaşamını yitirdi.
 CTP Dipkarpaz'da: "Bölge halkı için çalışmaya devam!"
image Başbakan ve CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ve beraberindeki heyet düzenlenen ziyaretlerde Yedikonuk, Erenköy ve Dipkarpaz’da yurttaşlarla buluştu.
Dipkarpaz'da seçimlere provokatörler karıştı: "Başkan aracına 'H' ve 'P' harf...
image Dipkarpaz’da önceki gün yaşanan HP’li Belediye Başkan adayının propaganda afişinin yırtılması olayı sonrası, bugün de CTP’li mevcut başkan ve başkan adayının aracına ‘H’ ve ‘P’ harfleri çizildi.