Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 17 Temmuz 2017, Pazartesi 14:09
Baf'taki 34 Kýbrýs Türk ibadethanesi için 775 bin Euro harcandýðý iddia edildi
Baf'taki 34 Kýbrýs Türk ibadethanesi için 775 bin Euro harcandýðý iddia edildiBaf bölgesinde bulunan 34 Kýbrýs Türk ibadethanesinin bakýmlarýnýn yapýldýðý, bunun için son on yýlda 775 bin euro harcandýðý iddia edildi.
Paylaş  
18
22
16
0

Baf bölgesinde bulunan 34 Kýbrýs Türk ibadethanesinin bakýmlarýnýn yapýldýðý, bunun için son on yýlda 775 bin euro harcandýðý iddia edildi.

Fileleftheros gazetesi, Baf bölgesinde bulunan toplam 34 adet cami ve ibadethanenin 29’unun bakýmlarýnýn Baf Kaymakamlýðý Kýbrýslý Türk Taþýnmazlarý Ýdaresi tarafýndan düzenli olarak yapýldýðý, geriye kalan 5 ibadethanenin bakýmlarýnýn ise eski eser niteliði taþýmasýndan dolayý Rum Arkeoloji Dairesi tarafýndan yapýlmakta olduðunu yazdý.

Habere göre, Baf Kaymakamý Meri Lambrou konuya iliþkin açýklamasýnda, Baf bölgesinde bulunan cami, ibadethane ve toplamda 51 mezarlýðýn bakýmlarýnýn ve temizliklerinin düzenli olarak yapýldýðýný belirtirken, son on yýllýk dönemde bunun için 775 bin Euro harcandýðýný vurguladý.

Lambru, Güney Kýbrýs’ta toplam 109 adet cami bulunduðunu, bunlardan 19’unun eski eser olarak kabul edildiklerini belirtirken, bunlar için son 10 yýlda harcanan toplam ödeneðin ise 3 milyon 400 bin Euro olduðunu iddia etti.

Haberde, Baf’ta Kýbrýslý Türklere ait hangi cami ve mezarlýklara ne kadar harcandýðýna iliþkin bilgilere de ayrýntýlý þekilde yer verildi.


Bu erie Emoji le Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Gzelyurt Alayky Lapta Alsancak Girne Dikmen atalky Gnyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaky Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnn Yeniboğazii Geitkale Ískele Bykkonuk Mehmetik Yenierenky Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Köfünye'deki sýðýnmacý kampýnda ayaklanma çýktý
Larnaka’ya baðlý “Köfünye”deki (Geçitkale) sýðýnmacý kampýnda dün gece ayaklanma çýktý.
Limasol'da yoðun yaðýþ etkili oldu, araçlar sular altýnda kaldý...
Limasol'da dün yoðun þekilde etkili olan yaðýþ nedeniyle bölge halký maðdur oldu.
Mavroyannis: "Türkiye'nin bu tavrý ile Kýbrýs sorununu çözebilir miyiz,...
Rum tarafýndan, Türkiye’nin Güney Kýbrýs’ýn Doðu Akdeniz’deki tek yanlý faaliyetlerine karþý tavrýnýn, Kýbrýs müzakerelerinin yeniden baþlamasýna ivme katamayacaðý ve Saipem 12000 sondaj gemis...