Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> BÜYÜKKONUK 6 Haziran 2014, Cuma 11:23
banner

Sezen: "Seçimlik grev ve seçimlik sendika"

Sezen: Seçimlik grev ve seçimlik sendikaDEV-İŞ’e bağlı Devrimci Genel-İş sendikası bugün Büyükkonuk Belediyesi’nde maaşlarının halen daha ödenmemesinden dolayı bir günlük uyarı grevine indi. DEV-İŞ’in grevi karşısında şaşkınlığını gizleyemediğini ifade eden Büyükkonuk Belediye Başkanı Sezai Sezen “bizim elimize grevle ilgili resmi bir yazı gelmemesine ve DEV-İŞ ile yaptığımız toplu iş sözleşmesine göre son ödeme tarihinin “her ayın 5. işgünü” yazmansında karşın daha ayın 4’de grev kararı aldılar. Belli ki emir büyük yerden gelmiş” dedi.
Paylaş  
74
75
76
4

banner

Yaklaşan Yerel Seçimler öncesi belediyelerdeki yarış faklı alanlarda da devam ediyor. Öyle ki Büyükkonuk Belediyesinde bugün grev var. DEV-İŞ sendikası “maaşlar günüde yatmadığı” gerekçesi ile greve gideceğini basın aracılığı ile duyurdu.

Grevi basından öğrenen Belediye Başkanı Sezai Sezen ise DEV-İŞ’in grevine bir anlam veremediğini ifade etti. Sezen’in konuya ilişkin açıklaması ise şöyle;

“Basından belediyemizde grev olacağını öğrendim. Oysa sendika bize bunu bir yazı ile bildirmeliydi. Belli ki “yukardan gelen emir” doğrultusunda alelacele greve gitme kararı almışlar.

Bakın tüm kamuoyunun şu noktaları iyi bilmesinde fayda var,

Birincisi; Büyükkonuk Belediyesi ile DEV-İŞ arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinde maaşlar kısmında, belediyenin her ayın 5. iş gününe kadar maaşları ödemesi hükmü var. Bu arkadaşlar ayın 4’ünde grev ilan ettiler.

İkincisi; greve gideceklerini bize yazılı olarak beyan etmediler,

Üçüncüsü; biz maaşları dün yani 5 Haziran’da bankaya yatırdık. Bugün neden hala grev devam ediyor. Üstelik köyümüzde cenaze var. Bunların ölüye bile saygısı yok.

Dördüncüsü, ilgili sendika ve bazı üyeleri başka bir adayın evinde toplantılar düzenliyor. Belli ki sendika CTP’nin arka bahçesi gibi. Emir geliyor ve uyguluyor.

Sendika ile devam eden toplu iş sözleşmemizi de bu beyanda yeniden gözden geçirilmesi için belediyemizin avukatlarına da talimat verdim.

Sendika sendikacılığını yapacak, siyasetçide siyasetini. Eğer sendika siyasetçinin oyuncağı gibi olmaya devam edecekse bunun takdirini önce bölge halkımıza sonra tüm kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
4
ONAY BEKLEYENLER
2
6 Haziran 2014, Cuma
calısan haklı         - girne
ha yahu maas vermesınde ondan sonra alıcengız oyunu

6 Haziran 2014, Cuma
karpasia         - karpaz
bırakın yau sizde. hiç mi akıl kullanmıyorsunuz. düpedüz seçim ayağına dezenformasyon yaratma peşindeler. yok sendikal mücadeleymiş yok bilmem ne. bırakın bu ali cengiz numaralarını. ctp nin oyunları hep

6 Haziran 2014, Cuma
Gerçekci         - CYPRUS
Senin maaşın nasıl olsa yattı, çalışanın yatmış yatmamış çok da gailendeydi.

6 Haziran 2014, Cuma
sendıkal mucadele         - lefkosa
sen calısana maasını odeme ondan sonra kılıf arayıp saldırmaya calısa sendıkanın ustune gıderık. az kaldı artık o koltukta yerınız yok

banner
banner
banner
banner

Tatar'dan Akıncı'ya gönderme: "Bilmediğin düğmeye basmayacan"
image Başbakan Ersin Tatar, geçtiğimiz gün "teknolojik kaza yaptım" diyen Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya Büyükkonuk'tan "bilmediğin düğmeye basmayacan" dedi.
Özersay: "Yaşananlar nedeniyle bir festivali hedef gösterip bölge halkını cez...
image Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, bugün Büyükkonuk'ta yer alan Eko Gün etkinliğine katıldı. Özersay burada yaptığı konuşmada, yaşananlar nedeniyle bir festivali...
Sennaroğlu: "Cumhurbaşkanlığı makamına yapılan taşkınlıklar için özür dileyec...
image Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın Büyükkonuk Belediyesi Eko Gün etkinliği ile ilgili paylaşımı üzerine sosyal medya hesabından açıklama yaptı.