Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> BÜYÜKKONUK 3 Mayıs 2017, Çarşamba 15:24
banner

Akıncı dün, Büyükkonuk'ta yapılan temizlik çalışmalarına katıldı

Akıncı dün, Büyükkonuk'ta yapılan temizlik çalışmalarına katıldıCumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Temiz Düşün Temiz Yaşa Kampanyası” çerçevesinde Büyükkonuk'ta yapılan temizlik çalışmalarına katıldı.
Paylaş  
125
121
117
0

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Temiz Düşün Temiz Yaşa Kampanyası” çerçevesinde Büyükkonuk'ta yapılan temizlik çalışmalarına katıldı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, ülkeyi altı bölgeye ayırarak 28 belediyenin katkısıyla yürütülen etkinliğin dördüncüsü İskele'ye bağlı belediyelerin ve belediye çalışanlarının katılımıyla Büyükkonuk'ta gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, etkinlikte yaptığı konuşmada, İskele ve Karpaz'ın cennet gibi olduğunu ve bunun değerini bilmek gerektiğini belirtti.

"Buraları kirletmek gerçekten bir doğa cinayetidir" diyen Akıncı, plansızlığın ve gelişi güzel yapılaşmanın, kirletmenin başta gelen unsurlarından olduğuna vurgu yaptı.

"Çevremizi ve doğamızı gözümüz gibi korumalıyız" diyen Cumhurbaşkanı, atalardan bulunan mirasın gelecek kuşaklara devredileceğini kaydetti.

Kolektif bir anlayışla, birlikte yapılan etkinliğin verdiği önemli bir mesajı olduğuna değinen Akıncı, "Mehmetçik sadece Mehmetçiklilere ait değil.  Büyükkonuk sadece Büyükkonuklulara ait değil ya da diğer yerler. Buralar hepimize ait" ifadelerini kullandı.

Akıncı, herkesin, buraları temizlemek ve de temiz tutmaktan sorumlu olduğunu vurguladı.

Çevreyi kirletmenin caydırılması gerektiğine dikkat çeken Akıncı, bu konuda bir cezanın olması gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Akıncı, belediyelerin bu konudaki yasalarının yeterli olmadığını belirterek, bu konuların takipçisi olacağını kaydetti.

Kirletenleri caydırmanın yollarının aranmasının önemine işaret eden Akıncı, "7 Mayıs'taki Eko Günü'nde, hade gelin; hem eğlenelim, hem alışverişlerimizi yapalım ama bu güzellikleri de gelin kirletmeden ayrılalım" çağrısında bulundu.

Akıncı, Belediye Başkanlarını etkinlikte gösterdikleri birliktelikten dolayı kutlayarak, “Kirletmemeyi ve çevreyi korumayı bir yaşam biçimine dönüştürdüğümüz gün başaracağız" dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Bir Aytotoro Hikâyesi" yarın sahnelenecek
image Pulya Festivali'nde yarın akşam "Bir Aytotoro Hikâyesi" sahnelenecek.
Kendi iş yerinin damından düştü: Hayatını kaybetti!
image Büyükkonuk'ta bugün öğle saatlerinde yaşanan iş kazasında yüksekten düşen 49 yaşındaki Mehmet Erhan Şenoğlu, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
İskele Karpaz Zeytin Üreticileri bir araya geldi
image İskele/Karpaz zeytin üreticileri, kooperatifin hedefleri, yapılacak yatırımlar ve yürütülecek projeleri görüşmek üzere bir araya geldi.