Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> BÜYÜKKONUK 4 Ekim 2017, Çarşamba 16:48
banner

Bakan Dürüst: "Yatırımlarımız, KKTC'ye olan inancımızdandır"

Bakan Dürüst: Yatırımlarımız, KKTC'ye olan inancımızdandırBayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Büyükkonuk-Yedikonuk sahil yolu yol yapım çalışmalarını yerinde incelemek üzere, Bakanlık yetkilileri ile birlikte bölgeye gitti.
Paylaş  
80
69
79
0

banner

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Büyükkonuk-Yedikonuk sahil yolu yol yapım çalışmalarını yerinde incelemek üzere, Bakanlık yetkilileri ile birlikte bölgeye gitti.

Bu kapsamda ilk olarak Büyükkonuk Belediyesi’ni ziyaret eden Bakan Dürüst, Tarım eski Bakanı Önder Sennaroğlu, İskele Kaymakam’ı Kemal Yılmaz, Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu, Ulusal Birlik Partisi İskele İlçe Başkanı Osman Kırşan ve çok sayıda Büyükkonuk halkı tarafından karşılandı.

Bakan Dürüst, Büyükkonuk-Yedikonuk sahil yolu asfaltlama çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği Büyükkonuk Belediyesi’nde bir süre Başkan Sennaroğlu ile karşılamaya gelenlerle sohbet etti, bölgenin sıkıntıları ve eksikleri hakkında bilgiler aldı.


Burada basına açıklamalarda da bulunan Bakan Dürüst, yeni bir yolun başlangıcını yaptıkları için mutlu olduklarını ifade ederek, eko günle ön plana çıkan Büyükkonuk bölgesinin, gerek iç gerekse dış turizmine büyük katkı sağladığını belirtti.

Asfaltlama çalışmalarının tamamlanması ile birlikte, bölgenin Girne ve karpaz bölgelerine olan ulaşımının daha kolay ve daha kısa olacağına vurgu yapan Bakan Dürüst, aynı zamanda yolun, turizme de olumlu yansıyacağını ifade etti.

Bakan Dürüst ayrıca, KKTC’ye yürekten inanan bir anlayış ile çalışmaya ve ulaşım konusunda yatırımlar yapmaya devam edeceklerinin de altını çizdi.

5 buçuk kilometre uzunluğunda ve 4 metre genişliğindeki yolun 4 ayda tamamlanmasının hedeflendiğini de ifade eden Bakan Dürüst, ihaleyi kazanan firma yetkililerinin hava şartları müsait olması halinde, belirlenen süreden de az bir zamanda çalışmalarını tamamlayabileceklerini de belirtti.

Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu da yaptığı açıklamasında, bölge halkı için ciddi bir sıkıntı olan sorunu çözdüğü için Bakan Dürüst’e teşekkür etti.

Sennaroğlu, yaklaşık olarak 1 yıl önce bu sorunu Bakan Dürüst’e aktardıklarını ve çok kısa bir süre içerisinde projenin değerlendirilerek hazırlanması ve ihaleye çıkarak bugün çalışmaların başlayacağı bir aşamaya gelmesinin büyük bir başarı olduğunun altını çizerek, Bakan Dürüst’e ve ekibine bölge halkı adına teşekkür etti. Sennaroğlu ayrıca, daha önceleri 30 kilometre yol kat ederek Büyükkonuk ile Yedikonuk arasında ulaşımının sağlandığını ancak yolun tamamlanmasıyla bu mesafenin 5 buçuk kilometreye düşeceğini belirterek, bölge halkı ve bölgeyi ziyaret edecek olan herkes için büyük bir kolaylık sağlayacağını sözlerine ekledi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst ve beraberindeki heyet, açıklamasının ardından Büyükkonok-Yedikonuk sahil yolu yapım çalışmalarını yerinde inceledi ve yetkililerinden bilgi aldı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Tatar'dan Akıncı'ya gönderme: "Bilmediğin düğmeye basmayacan"
image Başbakan Ersin Tatar, geçtiğimiz gün "teknolojik kaza yaptım" diyen Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya Büyükkonuk'tan "bilmediğin düğmeye basmayacan" dedi.
Özersay: "Yaşananlar nedeniyle bir festivali hedef gösterip bölge halkını cez...
image Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, bugün Büyükkonuk'ta yer alan Eko Gün etkinliğine katıldı. Özersay burada yaptığı konuşmada, yaşananlar nedeniyle bir festivali...
Sennaroğlu: "Cumhurbaşkanlığı makamına yapılan taşkınlıklar için özür dileyec...
image Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın Büyükkonuk Belediyesi Eko Gün etkinliği ile ilgili paylaşımı üzerine sosyal medya hesabından açıklama yaptı.