Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> BÜYÜKKONUK 15 Ocak 2012, Pazar 17:22
banner

Büyükkonuk'lu vatandaşlar tanıtım ve pazarlama eksikliğinden dolayı iş sıkıntısı yaşıyor

Büyükkonuk'lu vatandaşlar tanıtım ve pazarlama eksikliğinden dolayı iş sıkıntısı yaşıyorKıbrıs kültürünün korunup yaşatıldığı Büyükkonuk köyünde, Turizm Bakanlığı’nın Karpaz bölgesinde başlattığı eko turizm ve pansiyonculuk projeleri kapsamında yapılan başvurular sonucu onay alan ve pansiyonlarını faaliyete geçiren Büyükkonuk'lu vatandaşlar, tanıtım ve pazarlama eksikliğinden dolayı iş sıkıntısı yaşıyor
Paylaş  
65
85
69
1

Yeterli Tanıtım ve Pazarlama  Yok!

Kıbrıs kültürünün korunup yaşatıldığı Büyükkonuk köyünde, Turizm Bakanlığı’nın Karpaz bölgesinde başlattığı eko turizm ve pansiyonculuk projeleri kapsamında yapılan başvurular sonucu onay alan ve pansiyonlarını faaliyete geçiren Büyükkonuk'lu vatandaşlar, tanıtım ve pazarlama eksikliğinden dolayı iş sıkıntısı yaşıyor.

Bu projeler Turizm Bakanlığı öncülüğünde, Kalkınma Bankası kredi alarak, TC Büyükelçiliği desteği ve gözetmenliğinde başlatılmıştı.

Pansiyon sahipleri ise şu anda kendilerine müşteri gelmediğini ve sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

Nurşen Sennaroğlu (Galifes Guest House)

Burayı 1 yıl önce açtık.Bu aralar durgunuz.Elektrik her ay gelir, temizlik hergüün yapılır,tamir yapılır.Yani müşteri gelmesede masraf var.1-2 ay müşteri gelse bile durgun zamanlarda onun parası da masrafa gider.Tanıtım lazım, küçük işletmeler birçok yerde bilinmez.İş yönünden durgunuz.Gelen yabancı müşterilere, koyunlarım var ve sağmasını gösteririz.Gelenler memnun kalır.Çünkü sıcak bir ortam var.
 
Gülay Komili (Ayphodios Guest House)

6 yıl inşaatla uğraştım, 3 ay önce ise burayı açtım.Müşteri yok, sadece bina durur.Tanıtım pazarlama eksikliği var.Memlekette turizm çok az, doluluk oranı büyük otellerdedir.Eko Turizm'de doluluk oranı sıfırdır.Ayphodios kerpiçten yapılmıştır ve Kıbrıs'ta kerpiç turizm tesisi olarak bir ilktir.Kıbrıs kültürünü en iyi şekilde yansıtıyor.Dekorlarıyla, endemik Kıbrıs çiçekleriyle Kıbrıs'a has olan herşeyi kullanıldı.Yabancılardan taleb var ama yerli turizmde Tanıtım- Pazarlama eksikliği var.
 
Ramazan Aşut (Aşut Guest House)

İşlerimiz durgun.2011 yılında faaliyete girdik.Bizim eksikliğimiz tanıtımdır.Devletin yardım etmesi lazım.Turizm Bakanlığı tanıtımda yetersiz kalır.Tanıtım eksikliğimiz giderilirse işlerin açılacağına inanıyorum.

Haberci Gazetesi


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
15 Ocak 2012, Pazar
caher         - gomi
aha yakinda oralara petrol dolum tesisi kurulacak,hepiniz dolar milyoneri olacaksiniz belediye basgani sayesinde.EKO TURIZM HA ,PETROL DOLUM TESISI HA,NASIL IS BU.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Mersinlik halkı, bağlı olduğu belediyeyi reddederek ayaklandı
image Son 12 yıldır bağlı bulundukları Büyükkonuk Belediyesi'ni bölgeye uzak olduğu gerekçesiyle reddeden ve sandığa dahi gitmeyip boykot eden Mersinlik halkı, belediyenin su depolarına elektronik sayaç takma girişimi sonuc...
Bağlı olduğu belediyeyi reddeden Mersinlik halkı ayaklandı
image Son 12 yıldır bağlı bulundukları Büyükkonuk Belediyesi’ni reddeden ve sandığa dahi gitmeyip boykot eden Mersinlik halkı, belediyenin su depolarına elektronik sayaç takma girişimi sonucu ayaklandı.
Büyükkonuk'ta Akdeniz Gastronomi Festivali düzenleniyor
image Slow Food Komi Kebir ve Yavaş Yaşamı Destekleme Derneği öncülüğünde 5 Mayıs'ta Büyükkonuk'ta 2. Slow Food Komi Kebir Uluslararası Akdeniz Gastronomi Festivali düzenleneceği bildirildi.