Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> MEHMETÇİK 4 Haziran 2013, Salı 10:26
banner

Mehmetçik Belediyesi'nde neler oluyor?

Mehmetçik Belediyesi'nde neler oluyor?Mehmetçik Belediyesi’nin 7 meclis üyesinden 5’i, yasa dışı olarak belediye başkanı tarafından görevden alındıkları iddiasıyla YİM’de dava dosyaladı
Paylaş  
63
68
63
1

banner

Mehmetçik Belediyesi’nin 5 Meclis Üyesi, İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanmamasına karşın Belediye Başkanı Ahmet Beyazıt Adalıer tarafından 15 Kasım 2011 tarihinde, yasa dışı olarak kendilerini görevden aldığı iddiasıyla dün Yüksek İdare Mahkemesi’nde dava dosyaladı. 5 Belediye Meclis üyesinin yanı sıra Mehmetçikli iki vatandaşın da imza koyduğu dosyada, belediye başkanının kararları 1 üye ile aldığını ve yolsuzluk yapıldığı iddia edildi.
  

Naim Zorali, Hasan Huryol, Aycan Canalp, Havva Karaçlı ve Olgun Karaoğluları’nın yanı sıra Mehmetçikli Mahmut Yolsav ve Rifat Öncel tarafından dosyalanan davayla ilgili olarak Avukat Boysan Boyra bir açıklama yaptı.
  

5 meclis üyesini ve 2 vatandaşı temsil eden Avukat Boyra, Mehmetçik Belediye Başkanı Ahmet B. Adalıer’in yaklaşık 2 yıldır bir meclis üyesi ile birçok yasadışı karar aldığını söyleyerek, defalarca İçişleri Bakanlığı’na ve Sayıştaylık’a yazı yazarak göreve çağırdıklarını ancak, bugüne kadar hiçbir şey olmadığı için mahkemede dava dosyaladıklarını söyledi. Avukat Boyra, meclis üyelerinin belediye başkanı tarafından görevden alınmasının kanunsuz olduğunu ve bugüne kadar aldığı kararların hükümsüz olduğunu savunarak, bugün ise bir ara emri için yeni bir başvuru yapacaklarını ifade etti.
  

Tüm harcamaların ve ihalelerin kanunsuz olarak tek bir meclis üyesiyle birlikte alındığına dikkat çeken Boyra, bugün ayrıca 5 meclis üyesi ve 2 vatandaş adına, görevini yapmadığı için Sayıştaylık için de bir dava dosyalayacaklarını kaydetti.
  

Belediye Başkanı Ahmet B. Adalıer’i mahkemeye veren meclis üyelerinden biri olan Naim Zorali, belediye binasına alınmayan 7 meclis üyesiyle birlikte belediye binası önündeki merdivenlerde toplantı yaptıklarını belirtti. Kanunsuz olarak, şu anda belediyenin bir çok bölgeye parke taşı döşediğini, bunların tamamen seçim yatırımı olduğunu iddia eden Zorali, belediye başkanın belediyeyi iki yıldır babasının bakkal dükkanı gibi kullandığını ve her alınan kararın kanunsuz olduğunu savundu.

Kıbrıs Gazetesi


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
6 Haziran 2013, Perşembe
kemal         - kıbrıs
Bu nasıl bır çıkar kavgası mahkemeye verenlere bakın ok harıcınde hepsı hep bana dıyenlerden ve bu ınsanların arkasında yuruyenler de var ..başdakıler haklı galıba ye iç keyfe bak halk hızmetden anlamıyor..

banner
banner
banner
banner

Prof. Dr. Özgüven: "Tarım alanında girişimci kadın projelerinin artırılması ö...
image Tüm dünyada 2008 yılından bu yana kutlanan 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü kapsamında açıklamalarda bulunan Özgüven, kırsal yoksulluk, gıda üretimi ve gıda güvenliğinde kadının rolünün önemine vurgu yaptı.
Mehmetçik Ekibi Kuşadası'nda
image Mehmetçik Ekibi Kuşadası'nda Kıbrıs halk danslarını sahneledi.
Mehmetçik Kültür ve Dayanışma Derneği ekibi Romanya sahnesinde boy gösterdi
image Mehmetçik Kültür ve Dayanışma Derneği ekibi Romanya'da festivale katıldı.