Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> MEHMETÇİK 2 Ağustos 2017, Çarşamba 09:25

Sarıçizmeli: "Pis bir ülkeyiz... Ülkeye sahip çıkmazsak bir çok değerimiz özelleştirilecek"

Sarıçizmeli: Pis bir ülkeyiz... Ülkeye sahip çıkmazsak bir çok değerimiz özelleştirilecekKanal T'de Damla Dabiş Özel'in hazırlayıp sunduğu “Günaydın Kıbrıs” programına konuk olan Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, belediyelerin asli görevinin çevreyi temizlemek olmadığını ifade ederek, çevre kirliliğinin kaynağının toplum olduğunu söyledi ve “Pis bir ülkeyiz” şeklinde açıklamada bulundu.
Paylaş  
71
63
71
0

Kıbrıs Postası

Kanal T'de Damla Dabiş Özel'in hazırlayıp sunduğu “Günaydın Kıbrıs” programına konuk olan Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, belediyelerin asli görevinin çevreyi temizlemek olmadığını ifade ederek, çevre kirliliğinin kaynağının toplum olduğunu söyledi ve “Pis bir ülkeyiz” şeklinde açıklamada bulundu.

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Mehmetçik Belediyesi’ne bağlı Bafra Halk Plajı’ndaki çöp manzarası karşısında sosyal medyada isyan dolu sözler paylaşması ve plajların özelleştirilmesi gerektiği’ yönünde yaptığı paylaşımların tartışma konusu olması üzerine tartışmalara neden olmuştu. Katıldığı programda bu konuyla gündeme gelmekten memnun olduğunu kaydeden Sarıçizmeli, toplumun daha duyarlı olması gerektiğinin altını çizerek, ülkedeki ve plajlardaki kirliliğin nedeninin toplumdan kaynaklandığını söyledi ve “Pis bir ülkeyiz” dedi.

“ÇÖP VE ÇEVRE TEMİZLİĞİ BELEDİYELERİN ASLİ GÖREVİ DEĞİL”

Sarıçizmeli, belediyenin asli görevinin çöp toplamak ve çevre temizliği olmadığını kaydederek, “Pis bir ülkeyiz. Belediyeler atılan çöpleri temizlemekten başka faaliyetler için vakit bulamıyor. Turistlerin de şikayeti kirli bir ülke olmamız. Mehmetçik, cittaslow kenti ve çöpleri temizlemekten diğer faaliyetlere vakit ayıramıyor. Ayrıca çevreyi temizlemek için gereksiz istihdam yapma gereği de duyuyoruz, bu da ekonomik anlamda külfet oluyor” şeklinde açıklamada bulundu.

“DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKMAZSAK ‘ÖZELLEŞTİRME’ OLGUSU GÜNDEME GELECEK”

‘Özelleştirme’ olayını desteklemediğini ancak bu şekilde devam etmesi sonucunda birçok değerlerimizi kaybedeceğimizi ve bu nedenle ülkeye sahip çıkılması gerektiğini kaydeden Sarıçizmeli, “Özelleştirme olarak üzerinde durduğum ve gönlümden geçmeyen bu olgu maalesef değerlerimize sahip çıkmadığımız sürece gerçekleşecek. Benim siyasi geleceğim bu ülkenin geleceğinden önemli değildir. İnsanların kendisiyle yüzleşmesi gerekiyor, toplum olarak ne yapmamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Ülkemize sahip çıkmamız gerekiyor. Plajda her gece aynı manzaralarla karşılaştım. Bu hafta sonu takip edip göreceğiz. Umarım geçmişteki gibi manzaralarla karşı karşıya kalmayız” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Mehmetçik-Sazlıköy anayolu trafiğe kapatıldı
image Mehmetçik-Sazlıköy anayolunda yaşanan çökmelerden ötürü trafik akışına kapatıldı.
Mehmetçik'te "Çocuk Belediyesi" kuruldu
image Mehmetçik Belediyesi, çocukların ve gençlerin bölgede söz sahibi olması hedefinden hareketle belediye bünyesinde “Cittaslow Mehmetçik Çocuk Belediyesi” oluşturulduğunu duyurdu.
'Bafra Halk Plajı özelleşiyor' iddialarına, Mehmetçik Belediyesi'nden yanıt: ...
image Son günlerde bazı medya kuruluşlarının gündeme getirdiği “Bafra Halk Plajı özelleşiyor” iddialarına, plajın bağlı olduğu Mehmetçik Belediye Başkanı Sarıçizmeli’den açıklama geldi. Sarıçizmeli, “böyle bir kararın üreti...