Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> MEHMETÇİK 4 Ağustos 2017, Cuma 08:41
banner

Mehmetçik Belediyesi, 1 kilometrelik yoldan 35 torba çöp topladı

Mehmetçik Belediyesi, 1 kilometrelik yoldan 35 torba çöp topladıMehmetçik Belediyesi, yaklaşık 1 kilometrelik Mehmetçik yolunda, büyük boy 35 poşet dolusu çöp topladı… Toplumun çevreye duyarsızlığı da Sarıçizmeli’nin sosyal medya paylaşımı ile bir kez daha gözler önüne serildi...
Paylaş  
87
86
87
0

banner

Kıbrıs Postası - Cansu Yarışan

Mehmetçik Belediyesi, yaklaşık 1 kilometrelik Mehmetçik yolunda, büyük boy 35 poşet dolusu çöp topladı… Toplumun çevreye duyarsızlığı da Sarıçizmeli’nin sosyal medya paylaşımı ile bir kez daha gözler önüne serildi...

Mehmetçik Belediyesi, toplumdaki duyarsızlığı Başkan Sarıçizmeli’nin sosyal medya paylaşımı ile bir kez daha gözler önüne serdi. Sarıçizmeli, yaklaşık 1 kilometrelik Mehmetçik yolunda toplanan 35 büyük çöp torbası çöp manzarasını paylaştı.

“ÇÖP TOPLAMAKTAN DİĞER ASLİ GÖREVLERE VAKİT VE KAYNAK AYRILAMIYOR”

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sariçizmeli, Kıbrıs Postası’na yaptığı açıklamada, dün Mehmetçik Belediyesi tarafından yaklaşık 1 kilometrelik yolda yapılan temizlik çalışmasında toplam 35 büyük çöp torbası dolusu çöp toplandığını kaydederek; bu manzaranın, çevre kirliliği konusunda ülkedeki duyarsızlığın göstergesi olduğunu ifade etti. Sarıçizmeli, çöp toplama ve doğal çevre temizliğinin belediyelerin görevi olduğunu ancak belediyelerin çöp toplamak ve çevre temizliği görevlerini yapmaktan diğer asli görevlerine vakit ve kaynak ayıramadığını belirterek, “Duyarlı bir toplum değiliz. Belediyelerin görevlerinin sadece çöp toplamak olduğunu düşünmeleri noktasında insanlara katılmıyorum çünkü belediyeler, duyarsız insanlar nedeniyle bütün maddi ve manevi kaynaklarını çöp toplamak ve çevre temizlemek adına kullanıyor. Tabiî ki çöp toplamak belediyelerin görevi ama insanların da bu noktada duyarlı olmaları ve belediyelere bu denli külfet yüklememeleri gerekiyor” dedi.

“ÇÖPLER SOKAĞA ATILMADIĞI SÜRECE, BELEDİYELER YÜKTEN KURTULACAK”

Cumhurbaşkanlığı'nın başlattığı ‘Temiz Düşün’ kampanyası çerçevesinde belediyelerle yapılan ortak çalışmada temizlenen Ercan Yonca Kavşağı’nın 3-4 ay gibi kısa bir zamanda çöplerle dolu eski haline döndüğünü de kaydeden Sarıçizmeli, “Çöpler, sokağa atılmadığı zaman belediyeler yükten kurtulacak” şeklinde konuştu.

MEHMETÇİK'TE NELER OLMUŞTU?

Mehmetçik Belediyesi'ne bağlı Bafra Halk Plajı’nda geçtiğimiz günlerde gündeme oturan Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli’nin plajdaki çöp manzarası nedeniyle isyan etmesi ve toplumun duyarlılığını artırmak adına ‘plajların özelleştirilmesi gerektiği’ yönünde ironik bir açıklama yapması üzerine büyük tartışmalar yaşanmıştı.

Yaptığı açıklama nedeniyle bazı kesimlerce haklı bulunan bazı kesimler tarafından ise sert eleştirilere maruz kalan Sarıçizmeli, yaptığı açıklamanın nedeninin ülke değerlerine sahip çıkılması ve sahip çıkılmayan değerlerin özelleştirilmeye mahkûm olacağının altını çizmek amacını taşıdığını açıklamış ve çevre kirliliği konusunda duyarsız bir ülke olduğumuzu kaydetmişti. Sarıçizmeli, ayrıca çöpleri temizleme yükümlülüğünün belediyelere atfedilerek belediyelerin asli görevlerini yerine getirememesinden de yakınmıştı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
1
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Prof. Dr. Özgüven: "Tarım alanında girişimci kadın projelerinin artırılması ö...
image Tüm dünyada 2008 yılından bu yana kutlanan 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü kapsamında açıklamalarda bulunan Özgüven, kırsal yoksulluk, gıda üretimi ve gıda güvenliğinde kadının rolünün önemine vurgu yaptı.
Mehmetçik Ekibi Kuşadası'nda
image Mehmetçik Ekibi Kuşadası'nda Kıbrıs halk danslarını sahneledi.
Mehmetçik Kültür ve Dayanışma Derneği ekibi Romanya sahnesinde boy gösterdi
image Mehmetçik Kültür ve Dayanışma Derneği ekibi Romanya'da festivale katıldı.