Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> YENİERENKÖY 14 Şubat 2018, Çarşamba 10:34

Başkan Kadı ve 10 meclis üyesi, istifa dilekçelerini bugün İçişleri Bakanlığına verecek

Başkan Kadı ve 10 meclis üyesi, istifa dilekçelerini bugün İçişleri Bakanlığına verecekYenierenköy Belediye Başkan Vekili Mehmet Kadı ve 10 belediye meclis üyesi, dün gece yapılan belediye meclis toplantısında, belediyedeki mali sorunların aşılmaması gerekçesiyle topluca istifa etme kararı aldı.
Paylaş  
28
21
27
0

Yenierenköy Belediye Başkan Vekili Mehmet Kadı ve 10 belediye meclis üyesi, dün gece yapılan belediye meclis toplantısında, belediyedeki mali sorunların aşılmaması gerekçesiyle topluca istifa etme kararı aldı.

Mehmet Kadı ve 10 meclis üyesinin görevlerinden istifa dilekçesini bugün İçişleri Bakanlığına sunması bekleniyor. Mesut Yıklıcı’nın Yenierenköy Belediye Başkanlığından istifası  üzerine Ağustos 2016’dan beri Mehmet Kadı Başkan Vekili olarak görev yapıyordu.

Mehmet Kadı TAK’a yaptığı açıklamada, Belediye çalışanlarının 5 aydır maaş almadığını, bu durum karşısında işçilerin “isyan” ettiğini bunun üzerine dün akşam belediye meclisini ve beldeye bağlı on köyün muhtarlarını toplantıya çağırdığını söyledi.

Kadı, bahse konu toplantıda, muhtarlarla birlikte Hükümet nezdinde Belediyedeki çıkmazı görüşme önerisinin kabul görmediğini, bunun üzerine belediye meclis üyelerinin oy birliği ile istifa kararı alındığını anlattı.

Belediyenin hizmet vermekle yükümlü olduğu bölgelerde 22 Ocak’tan itibaren çöplerin toplanmadığını, su isale hattındaki patlak ve arızaların giderilmediğini anlatan Kadı, Belediye çalışanlarının maaşlarını almadıkları gerekçesiyle iş yapmayı reddettiklerini, Belediye’deki mali sıkıntının kangrenleştiğini ve bu sorunu kendilerinin çözmelerinin mümkün olmadığını söyledi . 

SEÇİM VE HALK OYLAMASI YASASI

Seçim ve  Halk Oylaması Yasası’na  göre, Muhtarlık ve Belediye Başkanlığında seçim 
dönemi bitmeden önce, herhangi bir nedenle boşalma olması halinde bu yerler, ara seçimlere kadar, halen üyelik görevini sürdürenlerin salt çoğunluğu ile kendi aralarından seçecekleri bir üye ile vekaleten doldurulur.

Ancak, belediye meclisi üye tam sayısının en az yarıdan bir fazlasının boşalması halinde ise boşalan üyelikler için derhal ara seçim yapılır. Bu gibi ara seçimler için, boşalmanın ilan 
edildiği gün seçimin başlangıç günüdür ve altmışıncı günden önceki ilk pazar günü oy verilir.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Yenierenköy Belediyesi çalışanı 471 lirayı zimmetine geçirdi, tutuklandı
image 30 Eylül 2014’te Yenierenköy Belediyesi’nde çalışan 52 yaşındaki T.M. belediye adına başka bir şahsa hizmet alımı için ödeme yapmak üzere belediye muhasebesi tarafından kendisine verilen 471,20 TL tutarındaki çeki boz...
Avtepe - Kuruova anayolu yeniden trafiğe açıldı
image Avtepe - Kuruova anayolu yeniden trafiğe açıldı.
Avtepe-Kuruova Anayolu trafiğe kapatıldı
image Avtepe-Kuruova Anayolu, yapılacak temizlik çalışmaları nedeniyle trafik akışına kapatıldı.