Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ALSANCAK 24 Mayıs 2015, Pazar 13:34
banner

Özersay: "En önemli engel şahsi menfaatler"

Özersay: En önemli engel şahsi menfaatler Cumhurbaşkanlığı seçimlerine bağımsız aday olarak katılan Kudret Özersay, gönüllülerden oluşan bir grupla seçim ertesi bölgelere teşekkür ziyaretlerine devam ediyor.
Paylaş  
90
85
86
1

Alsancak ve civarına yaptığı ziyaretler sırasında konuşan Kudret Özersay “Bu ülkede değişimin ve ilerlemenin önündeki en önemli engel şahsi menfaatlerdir. Toplum olarak kendi kendimizi, davranışlarımızı sorgulamak durumundayız. Sorumluluğu sadece siyaset yapanlara atmak kolaya kaçmak olur. Geldiğimiz noktada bu ülkede siyaset yapanların sorumluğu tabi ki çok büyük, ancak sorunlar sadece siyasileri değiştirmekle, yenilemekle bitmeyecek. Artık toplumsal yararı düşünmek, şahsi menfaatleri bir kenara koymak zorundayız. Toplum olarak siyasilere dönük taleplerimizi sorgulamak, kişisel menfaat odaklı olanları artık bir kenara koymak durumundayız” dedi.

Özersay “sistem aynı kalsın, var olan çarpık yapıya dokunulmasın ve yeni bir siyasi parti bu yapı içinde hükümet olup aynı düzeni devam ettirsin anlayışı varsa yeni bir siyasi partinin anlamı yoktur. İhtiyacımız olan şey köklü değişimdir, kısır döngüyü kırcak nitelikte değişimdir. Bunu Parlamenter sistemden bir başka sisteme geçelim anlamında söylemiyorum: Evet bir sistem değişikliğine ihtiyaç vardır. Toplum olarak buna hazır mıyız? Bizim için asıl kritik soru budur” dedi.

Alsancak ve civarına yaptığı ziyaretler sırasında seçim sürecinde kendisine oy veren, vermeyen herkese teşekkür eden Özersay bölge ziyaretlerine devam edeceklerini ve bu süreçte toplumun talebinin ne olduğunu sağlıklı şekilde saptamak için çalışacaklarını vurguladı. Bu tür süreçlerde gerekli unsurların başında gerçekten toplumun tüm kesimleri tarafından kabul görecek, güven uyandıracak bir kadro olduğunu da vurgulayan Özersay “geri döndürülemez şekilde başlayan bu değişim sürecinin daha da ileriye taşınması için görev sadece ülkede siyaset yapanların değil aynı zamanda toplum olarak hepimizindir. Sadece seçim dönemlerinde değil her zaman hesap sormak, denetlemek ama bunları sadece kendi menfaatimiz için değil toplumsal yarar için yapmak durumundayız. Tabi ki ülkede siyaset yapacak olanların niteliği ve ülke yararına çalışmaları çok önemlidir ancak sadece bu, değişimin ileriye taşınması için yeterli olmayacaktır. Toplum olarak siyasilere dönük taleplerimizi sorgulamak, kişisel menfaat odaklı olanları artık bir kenara koymak durumundayız” dedi.

Kudret Özersay, siyasi bir parti kurulması konusunda bir karar vermediklerini yineleyerek, bölgelere ziyaretler yaparak ve toplumda kanaat önderi durumundaki isimlerle ve sivil toplum örgütleriyle görüşerek değerlendirme yapmayı sürdüreceklerine dikkat çekti. Özersay, istişare sürecinin tamamlanması ertesinde bundan böyle nasıl bir yol yürüneceğini, hangi adımların atılacağını toplumla paylaşacaklarını da vurguladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
25 Mayıs 2015, Pazartesi
Ali ertugen         - Magosa
Amma naz yaptin be kardesim. Dunyanin her yerinde iyi kotu partiler var halk tercihini yapar. Ne yani sen sadece Cumhurbaskani olacak seviyede misin? Daha asagisi zayif mi kalir? Nedir bu ego yeter artik.

banner
banner
banner
banner
banner

Bakan Atakan'dan Girne Çevre Yolu'yla ilgili bölge sakinleriyle toplantı
image Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, bugün öğle saatlerinde Alsancak'a giderek yetkililer ve bölge sakinleriyle, yakında inşası başlayacak olan Girne Batı Çevre Yolu ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdi.
Alsancak Belediyesi'nden çevre yolu açıklaması: "Birlikte başaracağız"
image Alsancak Belediyesi, çevre yolu konusunda yazılı bir açıklama yaptı.
Alsancak - Lapta çevre yolu çalışmaları bitiyor 
image Alsancak Belediyesi, Alsancak - Lapta çevre yolunun açılmaya hazırlandığını duyurdu.