Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ALSANCAK 3 Ekim 2019, Perşembe 18:42
banner

Ataser: "Girne-Alsancak-Lapta Anayolu için 9 Milyon TL'lik kaynak ayrıldı"

Ataser: Girne-Alsancak-Lapta Anayolu için 9 Milyon TL'lik kaynak ayrıldıKıbrıs Postası TV ANA HABER'e bağlanan Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, Girne-Alsancak-Lapta Anayolu projesiyle ilgili Bakanlar Kurulu tarafından 9 Milyon TL'lik kaynağın ayrıldığını dile getirdi.
Paylaş  
4
4
4
0

banner

Kıbrıs Postası TV ANAHABER’e bağlanan Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, Girne Batı Çevre Yolu (Alsancak - Lapta) projesiyle ilgili 9 Milyon TL’lik kaynağın Bakanlar Kurulu tarafından ayrıldığını söyledi. Girne-Alsancak-Lapta Çevreyolu 2011 yılından beri sıkıntılı bir döneme girdiğini aktaran Fırat Ataser, “2011’den itibaren bu süreci atlatmak için hükümetler tam istediğimiz gibi bir net çalışma yapamadılar” ifadelerini kullandı.

“YOL NOKTASINDA VATANDAŞ DA SIKINTI ÇEKİYORDU”

Alsancak Belediyesi olarak özellikle bu sorunun çözülmesi ile ilgili büyük bir efor ve maddi kaynak harcadıklarına dikkat çeken Ataser, “Bize temaslarımızda her zaman sorunların çözülmeden o yola başlanamayacağını söylediler.

Biz belediye olarak gelmiş geçmiş Ulaştırma Bakanları ile temaslarda bulunduk, bizden istenen yardımları yerine getirdik. Söz konusu yol noktasında vatandaş da sıkıntı çekiyordu” şeklinde konuştu.

“BELEDİYE OLARAK DEVLETİN YAPMASI GEREKENİ YAPTIK”

Bakanlığın, yol güzergahının tam olarak belli olması ile ilgili çalışmaları vardı, buna ilişkin bir çalışma yapılmadığını anlatan Fırat Ataser, “Sorunların çözülmesi için yine destek vermeye hazırız, yeter ki bu sorun çözülsün.

Biz belediye olarak sorumlu müteahhit ile konuştuk, ortak bir fikre vardık, sorunu çözdük. Biz belediye olarak devletin yapması gerekeni yaptık. Kemal Dürüst’ün bakan olduğu dönemde bir buçuk yılımızı yediler” dedi.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Alsancak'ta 'askıda ekmek' uygulaması
image Alsancak'ta 'askıda ekmek' projesi hayata geçirildi.
Alsancak'ta soygun: 3 kişi tutuklandı
image Alsancak'ta 3 şahıs dün gece yarısı girdikleri evi soydular.
Alsancak Belediyesi'nden hayvan barınağı müjdesi
image Alsancak Belediyesi, Alsancak'a hayvan barınağı yapılacağını duyurdu.