Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ALSANCAK 11 Eylül 2012, Salı 16:11
banner

Alsancak'ta köylüler çevre felaketine karşı direnişe geçti!

Alsancak'ta köylüler çevre felaketine karşı direnişe geçti!Alsancak, Malatya Köyü’nde bulunan dere yatağını çöplerle dolduran Belediye Başkanı, şimdi de söz konusu yerin üzerini kumlarla kapatmak istemesi üzerine şu saatte köylüler direnişe geçti.
Paylaş  
69
69
53
1

Kıbrıs Postası – Burcu Akkaya

Alsancak, Malatya Köyü’nde bulunan dere yatağını çöplerle dolduran Belediye Başkanı, şimdi de söz konusu yerin üzerini kumlarla kapatmak istemesi üzerine şu saatte köylüler direnişe geçti.

Kıbrıs Postası’na ulaşan Malatya köyü sakinleri, şu saatlerde belediye tarafından çöplerin üzerinin kapatılması için gönderilen kum kamyonlarının önünü kesti.

Dere yatağının doldurulmasına karşı direnişe geçen Malatya Köyü sakinlerinin Perşembe günü yapacağı eyleme çok sayıda kişinin destek vereceği edinilen bilgiler arasında yer alırken, söz konusu eylemde çöplerin görünmemesi için belediyenin kum kamyonlarını yola çıkardı.

Kum kamyonlarının geçişine izin vermeyen köy sakinleri, kamyonların önünü arabalarla kesti.

Malatya Köyü’nde gerginlik büyüyor. Polisin müdahale edeceği edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz...


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
11 Eylül 2012, Salı
hasan ali         - alsancak
biri bu başkana müdahele etsin artık.bu gadar işbilmez,umursamaz,ilgisiz,meraksız bir belediye yoktur kıbrısta.organizeden yoksundurlar.burayı denetleycek bir mekanizma lazım.kaymakamı göreve çağıryoruz.yollar berbat veya hiç yok.her yer çöp,ot ve pislik içinde.yabancılara rezil olmaktan usandık artık.utanıyoruz.lütfen devlet müdahale etsin

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Alsancak'ta bir evde yangın çıktı, yangın büyümeden kontrol altına alındı
image Alsancak'ta önceki gün Dorarınn Eggertsson Saerun H. Jonsdotter’a ait evin salon kısmında bulunan tüp gazlı sobanın ahşap sehpa ve üzerindeki eşyaları aşırı ısıtıp tutuşturması sonucunda yangın çıktı.
Lapta ve Alsancak'ta halk, "Ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil...
image Alsancak-Lapta Anayolu'nun yıllardan beri devam eden sorunun giderilmesi için Kuzey Batıyı Kalkındırma Hareketi (KBKH) önderliğinde bölge halkı dün "Ya bir yol bul, ya bir yol aç ya da yoldan çekil" sloganı ile yola d...
Lambousa Krallığı bölgesi temizlendi
image Lapta Belediyesi, Alsancak Belediyesi ve Lapta Turizm ve Kültür Derneği, Lambousa Krallığı bölgesinde temizlik çalışması gerçekleştirdi.