Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> DİKMEN 16 Nisan 2017, Pazar 12:21
banner

TDP Dikmen belde örgütü kuruldu

TDP Dikmen belde örgütü kurulduToplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, ülkede eğitimden sağlığa, trafikten ekonomiye çok ciddi sorunlar olduğunu, halkın büyük çoğunluğunun fakirleştiğini ancak hükümetin eşitlik ve adaletten yoksun uygulamalara devam ettiğini iddia etti.
Paylaş  
85
102
88
0

ÖZYİĞİT: “HÜKÜMET, EŞİTLİK VE ADALETTEN YOKSUN UYGULAMALARA DEVAM EDİYOR”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, ülkede eğitimden sağlığa, trafikten ekonomiye çok ciddi sorunlar olduğunu, halkın büyük çoğunluğunun fakirleştiğini ancak hükümetin eşitlik ve adaletten yoksun uygulamalara devam ettiğini iddia etti.

TDP, Dikmen’de belde örgütü oluşturdu. TDP’den yapılan açıklamaya göre, belde örgütü yönetiminde Asım Keleşzade, Gönül Şekerci, İbrahim Özyiğit ve Hüseyin Koçarslan yer aldı.

“SON 2 AYDA 10 YENİ ÖRGÜT OLUŞTURULDU”

TDP Genel Başkan Cemal Özyiğit, etkinlikte yatığı konuşmada, ülke genelinde çok sağlam bir örgüt ağı oluşturma yolunda önemli mesafe kat ettiklerini, son 2 ayda 10 yeni örgüt oluştururken, var olan bazı örgütlerin de yeni katılımlarla güçlendirildiğini ve kısa dönemde yeni örgütlerin daha kurulacağını belirtti.

Özyiğit, "TDP kurulduğu günden itibaren örgütsel anlamda en güçlü ve an sağlam dönemini yaşamaktadır. Önümüzdeki kısa dönemde ülke genelindeki örgütlenmemizi tümüyle sağlayarak çok daha güçlü konuma geleceğiz " dedi.

Sosyal demokrat düşünceyi ülkenin her köşesine taşımak, her anlamda daha da kökleşmesini sağlamak için uğraş verdiklerini belirten Özyiğit, örgütlenme çalışmalarının da bunun en önemli ayaklarından biri olduğunu kaydetti.

“BEN DEĞİL BİZ ANLAYIŞIYLA”

Cemal Özyiğit, düşünce ve projeleriyle, 'ben' değil 'biz' anlayışıyla ve sağlıklı büyüyen kadrolarla sosyal demokrasiyi daha güçlü hale getirmekte kararlı olduklarını belirtti.

Özyiğit, "TDP yolunda emin ve kararlı adımlarla yürümektedir. Biz demokrasiye sahip çıktıkça, temizliğe, şeffaflığa sarıldıkça, görüyoruz ki üyelerimiz de, halkımız da bizlere sahip çıkmaktadır" dedi.

"AYRIMCILIĞA DEVAM EDİYORLAR"

Konuşmasında hükümetin icraatlarına da değinen Özyiğit, UBP-DP hükümetinin tüm enerjisini ve vaktini toplumun yapısal sorunlarını çözmek için değil, partizanlık ve adam kayırmacılık yaparak koltuklarda daha çok oturmak için harcadığını ileri sürdü.

Ülkede eğitimden sağlığa, trafikten ekonomiye çok ciddi sorunlar olduğunu, halkın büyük çoğunluğunun fakirleştiğini belirten Özyiğit, "Buna önlem alması gereken hükümet partileri ise partizanca istihdamlara, eşitlik ve adaletten yoksun uygulamalara devam ediyor. Asgari ücretliye, çalışana, emekliye yeterli kaynak yok' gerekçesiyle artış yapılmazken, yeni lüks makam araçları almak için 'kaynak' bulabiliyor" ifadelerini kullandı.

“YAPANIN YANINA KAR KALMAYACAK BİR DÜZEN”

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, ülkede yapanın yanına kar kalmayacağı, hesap sormanın içselleştirilerek, kanıksandığı bir düzen kurulmasının şart olduğunu vurguladı.

TDP olarak, eşitlikten, adaletten yoksun, adam kayırmacılığa dayalı mevcut düzeni değiştirmekte kararlı olduklarını belirten Özyiğit, 'Böyle gelmiş, böyle gider’ mantığından kurtularak, yapanın yanına kar kalmayacak bir sistemi mutlaka kuracağız" dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Ağırdağ'da yarın 2 saat elektrik kesintisi olacak
image Orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak trafo montaj proje çalışması nedeniyle yarın Ağırdağ’da 2 saat elektrik kesintisi yaşanacak.
Montessori çocukları Çelebi Çiftliği'ni şenlendirdi
image Lefkoşa Montessori Okulu çocukları, dün Dikmen’de bulunan Çelebi Çiftliği’ni ziyaret etti.
Dikmen-Taşkent anayolunda yangın: Kuru otlar alev aldı
image Yol kenarında bulunan kuru otların alev alması sonucu, Dikmen-Taşkent anayolu üzerinde yangın çıktı.