Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LAPTA 18 Aralık 2017, Pazartesi 14:12
banner

YDP: "Susmak ile hak iddia edilemez. Bizler susmayacağız"

YDP: Susmak ile hak iddia edilemez. Bizler susmayacağız7 Ocak erken seçim tarihi yaklaştıkça çalışmalarına hız veren Yeniden Doğuş Partisi (YDP), Lapta’ da çalışma yaptı.
Paylaş  
37
38
37
0

7 Ocak erken seçim tarihi yaklaştıkça çalışmalarına hız veren Yeniden Doğuş Partisi (YDP), Lapta’ da çalışma yaptı.

Vatandaşın yoğun ilgisini gördükten sonra memnuniyetini dile getiren ve de bir konuşma yapan Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Erhan Arıklı şunları söyledi: “Partimizin ortaya koyduğu projeler, diğer partiler tarafından ilgi ile takip edilmekte ve de seçim projesi olarak ta seçmenlerine anlatıldığını görmekteyiz. Bu da bizleri mutlu etmektedir.

Önemli olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkına katkı sağlayacak ve müreffeh bir yaşam sunulması için herkesin elini taşın altına koymasına vesile olmaktır. Demek ki seçmenimizin yanında muhalif partiler de bizleri ilgi ile takip etmekte. Fark yaratmaya başladığımız buradan da görülmektedir. Biz ne söylüyorsak yapacağız diye yola çıktık. Bu konuda da çok iddialıyız. Daha geçen gün binlerce üyemizin önünde 50 Milletvekili adayımız noter huzurundan 3 yıllık seçim taahhütnamesine imza attı. Verdiğimiz sözleri 3 yılda yapamazsak seçilen bütün Milletvekili arkadaşımız istifa edecektir. Hangi parti böylesi şeffaf ve yürekli bir seçim bildirgesine imza atmıştır? Ne diyorsak yapacağız” diyerek kendilerine güvendiklerini ve hizmet etmek için yola çıktıklarını dile getirdi.

Konuşmasına devam eden Arıklı, “ iktidara geldiğimiz zaman yapacağımız ilk işlerden bir tanesi de çift uyruklu 14.500 ev hanımını Türkiye Sosyal Sigortalar’ dan emekli etmek olacaktır. Ziraat Bankası’ndan borçlanılacak ve ev hanımlarının da ceplerinden para çıkmayacaktır. Hem kadınlarımız emekli olup yaşam standartlarına rahatlık getirilecektir hem de piyasaya yaklaşık 25 Milyon TL sıcak para akacaktır. Bizler hizmet anlayışı için vatandaşımızın yanında olamaya devam edeceğiz” dedi.

Lapta’ da ki halk buluşması sırasında Özgürgün ile ilgili bir soruyu da cevaplandıran Arıklı,” Sayın Başbakanın özel hayatı bizi ilgilendirmez. Bu konuyu politik argüman olarak kullanmak ta bize yakışmaz. Ama, Sayın Başbakanın bankadaki yüklü miktarda bulunan paralarının hesabını vatandaşa açıklamak zorunda olduğunu yinelemekte fayda görmekteyiz. Banka hesapları ile ilgili günlerdir kamuoyunu meşgul eden bu konuyla ilgili susma hakkını da kullanamaz. Susmak ile de hak iddia edilemez. Şeffaf siyaset için vatandaşa gerekli açıklamayı yapmasını bekliyoruz” diyerek coşkulu kalabalıktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve gezilerine Esentepe, Tatlısu, Kaplıca köylerinde devam etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Lapta'da ölü olarak bulunan kadının ölüm nedeni belirlendi
image Lapta'da Balıkçı Barınağı'nın mendirek bölgesinde deniz içerisinde ölü olarak bulunan Rus uyruklu Kamila Druzhına'nın ölüm nedeni belirlendi.
Lapta Belediyesi, lağım suyu taşkınına müdahale etti
image Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Emerald Bay Sitesi’nden akan, yollara ve denize yayılan lağım suyuna müdahale edildiğini söyledi.
Lapta'da bir kadın ölü olarak bulundu
image Bugün Lapta'da Balıkçı Barınağı'nın mendirek bölgesinde, kıyıdan yaklaşık 10 metre deniz içerisinde, ismi henüz tespit edilemeyen bir kadın ölü olarak bulundu.