Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LAPTA 8 Şubat 2019, Cuma 12:22
banner

Lapta Belediye Başkanı Aktuğ: "Vakıflar İdaresi hep yanımızda oldu"

Lapta Belediye Başkanı Aktuğ: Vakıflar İdaresi hep yanımızda olduLapta Belediye Başkanı Aktuğ, 5 Aralık’ta yaşanan sel felaketi nedeniyle Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin Lapta’daki sel mağdurlarına ve belediyeye yaptıkları yardımlarından dolayı Vakıflar İdaresi Başkanı Benter’e teşekkür ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.
Paylaş  
7
2
7
0

Girne Postası – Burcu Ece Yılmaz

Aktuğ, Kıbrıs Vakıflar İdaresi Başkanı İbrahim Benter ile Lapta bölgesindeki vakıf malları ile ilgili neler yapılabileceği konusunda önümüzdeki günlerde görüşmelerinin olacağının da sinyalini verdi.

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Kıbrıs Vakıflar İdaresi Başkanı İbrahim Benter’e yaptığı ziyarete ilişkin Girne Postası’na açıklamalarda bulundu.

5 Aralık 2018’de yaşanan sel felaketinden en çok etkilenen bölgelerden birinin Lapta olduğunu hatırlatan Aktuğ, o dönemde Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin selden etkilenen bölge halkına ve Lapta Belediyesi’ne büyük yardımları dokunduğunu söyledi.

Lapta’da yaşanan sel felaketinde 18 evde su baskını yaşandığını belirten Aktuğ, “Kıbrıs Vakıflar İdaresi hep bizim yanımızda oldu. Başta Kıbrıs Vakıflar İdaresi ile Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı ortaklaşa düzenledikleri projelerle mağdur olan bölge halkına büyük yardımlarda bulundu” dedi.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Başkanı İbrahim Benter’e gerçekleştirdikleri ziyaretin asıl amacının, selden etkilenen ihtiyaçlı kişilere yaptıkları yardımlar ve belediyeye olan desteğinden ötürü teşekkür etmek için olduğunu bildiren Aktuğ, Kıbrıs Vakıflar İdaresi ile Lapta bölgesindeki vakıf malları ile ilgili ilerleyen zamanda görüşmelerinin olacağının da sinyalini verdi.

Lapta bölgesinde çok sayıda vakıf malı olduğunu dile getiren Aktuğ, “Lapta’da vakıf malı olan kiliseler, kapalı otel ve araziler var. Önümüzdeki günlerde Kıbrıs Vakıf İdaresi’nden ilgili kişiler bölgeye gelerek incelemelerde bulunacak. Vakıf malları yerinden inceledikten sonra Sayın Benter ile tekrar istişare edeceğiz” şeklinde konuştu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Lapta'da ölü olarak bulunan kadının ölüm nedeni belirlendi
image Lapta'da Balıkçı Barınağı'nın mendirek bölgesinde deniz içerisinde ölü olarak bulunan Rus uyruklu Kamila Druzhına'nın ölüm nedeni belirlendi.
Lapta Belediyesi, lağım suyu taşkınına müdahale etti
image Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Emerald Bay Sitesi’nden akan, yollara ve denize yayılan lağım suyuna müdahale edildiğini söyledi.
Lapta'da bir kadın ölü olarak bulundu
image Bugün Lapta'da Balıkçı Barınağı'nın mendirek bölgesinde, kıyıdan yaklaşık 10 metre deniz içerisinde, ismi henüz tespit edilemeyen bir kadın ölü olarak bulundu.