Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TATLISU 20 Eylül 2018, Perşembe 07:54
banner

Leonidi'nin katili olduğu düşünülen 'mafya üyeleri' 6 gün daha tutuklu

Leonidi'nin katili olduğu düşünülen 'mafya üyeleri' 6 gün daha tutukluTatlısu’da tasarruflarında 4 adet tabanca ve mermilerle yakalanan, Güney Kıbrıs’ta Ernesto Leonidi cinayeti ile ilgili aranan cinayet zanlıları oldukları düşünülen 4 Gürcistan uyruklu şahsın kimlikleri henüz tespit edilmedi, balistik incelemede ise tabancaların daha önce de kullanıldığı ortaya çıktı.
Paylaş  
21
12
21
0

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Tatlısu’da tasarruflarında 4 adet tabanca ve canlı mermiler ile yakalanan Gürcistan uyruklu 4 şahıs hakkındaki polis soruşturması devam ediyor. Güney Kıbrıs Rum Polisi’nin yayınladığı resimlerle bire bir eşleşen ve Kıbrıs’ın Güney’inde ‘Rus mafyası’ Limasol lideri ErnestoLeonidi’yi katledip Tatlısu’ya kaçtıkları düşünülen zanlılar dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Mahkeme zanlıların 6 gün daha tutuklu kalmasına karar verdi. İsimlerinin AlexisMoisidis, Jan Ponizil, GeorgiosOtzisvili ve PavlosAkritidis olduğunu iddia eden zanlıların kimliklerin sahte olduğunun anlaşılması üzerine kimlik belirleme çalışmaları devam ederken, balistik inceleme sonuçları gelen tabancaların ikisinin ateşli silah sınıfına girdiği ve tabancaların daha önce kullanıldığı tespit edildi. Polis hem tabancaların ne zaman, nerede kullanıldığını hem de gerçek kimliklerini beyan etmekten kaçınan zanlıların kimliklerini araştırıyor.

HALA BEKLENEN RAPORLAR VAR

Mağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis çavuşu Eren Erdelhan  mahkemede verdiği ifadesinde, 24 Ağustos tarihinde, Tatlısu’da bir polis  ekibince yapılan operasyonda adının AlexisMoisidis ve Jan Ponizil olduğu iddia edilen zanlıların  üzerinde arama yapıldığını anımsattı. Yapılan aramada zanlı Moisidis’in üzerinde 1 adet toplu tabanca ve 6 adet canlı mermi, zanlı Ponizil’in üzerinde yapılan aramada ise 1 adet gazlı tabanca ve 1 paket şaşma bulunduğunu belirten tahkikat memuru, zanlıların evinde yapılan aramada ise 1 kutu gazlı hava tabancası şaşması tespit edildiğini açıkladı. Zanlı Moisidis ve Ponizil’den yapılan soruşturmada ise isimlerinin Georgios Otsizvili ve PavlosAkritidis olduğu iddia edilen zanlıların tespit edildiğini belirten polis memuru, ayni gün zanlı Otsizvili ile Akritidis’in evinde yapılan aramada 1 adet gazlı tabanca, 1 adet 9 mm tabanca ve 2 adet canlı mermi bulunduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak emare alınan konu tabancalar ve gaz tabancalarının incelenmek üzere PGM’ye gönderildiğini anımsatan tahkikat çavuşu, beklenen balistik inceleme raporlarının ellerine ulaştığını ve tabancaların daha önce kullanıldığının tespit edildiğini açıkladı. Zanlıların polise ibraz ettikleri kimliklerde yapılan incelemede tüm kimlik kartlarının sahte olduğunun tespit edildiğini ve zanlıların gerçek kimliklerinin tespit edilebilmesi için Türkiye ve Gürcistan’a yazışmalar yapıldığını ayrıca Güney Kıbrıs Bilgi Değişim Ofisi ile yazışmalar yapıldığını belirten Erdelhan, beklenen raporların henüz ulaşmadığını açıkladı. Zanlıların tasarruflarında 10 adet cep telefonunun bulunduğunu hatırlatan tahkikat çavuşu, emare alınan telefonların da incelenmesine devam edildiğini, GSM şirketleri ile telefon dökümlerinin temini için yazışmalar yapıldığını ve temin edilen birkaç dökümün incelenmesinin devam ettiğini açıkladı. Yürütülen soruşturmanın devam ettiğini belirten polis çavuşu, zanlıların 8 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Belediyeye ait araçlar özel koruma bölgesinden kum aldı: "Haberim yoktu, iade...
image Tatlısu Belediyesi'ne ait iş araçları, Tatlısu Özel Çevre Koruma Bölgesi'nden kum alırken objektife yansıdı. Konuyla ilgili Kıbrıs Postası'na konuşan Tatlısu Belediye Başkanı Orçan, çalışanların kendisinden habersiz b...
Meteoroloji Dairesi: "En fazla yağış metrekareye 31 kg ile Tatlısu'da gözlend...
image Meteoroloji Dairesi, bu sabah itibarıyla son 24 saate en çok yağış alan bölgenin, metrekareye 31 kilogramla Tatlısu olduğunu açıkladı.
Tatlısu'dan renkli görüntüler 
image Tatlısu Belediyesi'nin, Kuzey Kıbrıs Turkcell ana sponsorluğunda düzenlediği 14. Uluslararası Tatlısu Harnup Festivali yoğun katılım ve renkli görüntülerle tamamlandı.