Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TATLISU 17 Eylül 2019, Salı 13:03
banner

Belediyeye ait araçlar özel koruma bölgesinden kum aldı: "Haberim yoktu, iade için talimat verdim"

Belediyeye ait araçlar özel koruma bölgesinden kum aldı: Haberim yoktu, iade için talimat verdimTatlısu Belediyesi'ne ait iş araçları, Tatlısu Özel Çevre Koruma Bölgesi'nden kum alırken objektife yansıdı. Konuyla ilgili Kıbrıs Postası'na konuşan Tatlısu Belediye Başkanı Orçan, çalışanların kendisinden habersiz bir şekilde bölgeden kum aldığını, üzgün olduğunu, kumun doğaya iadesi için talimat verdiğini ifade etti.
Paylaş  
15
14
15
2

banner

Kıbrıs Postası – Ertuğrul Senova

Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında, Tatlısu Özel Çevre Koruma Bölgesi olan kaplumbağa yumurtlama sahilinde, Tatlısu Belediyesi’ne ait iş araçlarının kum çaldığını yazdı.

Sarpten’in paylaşımındaki görüntülerde, üzerinde Tatlısu Belediyesi’ne ait logolar bulunan iş araçlarının, ‘özel bölge’ uyarıcı tabelasının yanında kum yüklediği görülüyor.

Biyologlar Birliği Başkanı Hasan Sarpten’in paylaşımı şöyle:

“Ülkedeki en başarılı belediyeler arasında gösterilse de "çevre etiği" gelişmiş olmayınca bir çuval inciri berbat etmek kolay oluyor. Tatlısu Özel Çevre Koruma Bölgesi olan kaplumbağa yumurtlama sahilinden belediyenin araçlarıyla kum çalınıyor! Yüzsüzlük o kadar büyük ki, uyarıcı tabelanın dibinden bizzat belediye iş makineleriyle doğanın katledilmesi umursanmıyor. Sözün bittiği yerdeyiz, yazıklar olsun.”

TATLISU BELEDİYE BAŞKANI: “İADE EDİLMESİ İÇİN EMİR VERDİM”

Konuyla ilgili Kıbrıs Postası’nın ulaştığı Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan ise, olayı Kıbrıs Postası muhabirinin konuyu aktarması sonucu öğrendiğini belirterek, çalışanlardan yaşananlarla ilgili bilgi aldı.

Orçan, bilgi aldıktan sonra gazetemize yaptığı açıklamada, kum taşıma olayını doğrularken, kendisinin haberi olmadan böyle bir durumun yaşandığını, üzgün olduğunu ve derhal kumun doğaya geri iade edilmesi için talimat verdiğini ifade etti.

Toplamda 4 kepçe kumun Özel Koruma Bölgesi’nden alındığını belirten Orçan, söz konusu kumun, yapım aşamasındaki piknik alanında bulunan parkelerin aralarını doldurmak maksadıyla alındığını kaydetti.

“ÇALIŞANLAR KOLAYA KAÇTI”

Çalışanların kolaya kaçtığını ve bu nedenle Özel Koruma Bölgesi’nden kum aldığını anlatan Tatlısu Belediye Başkanı, üzgün olduğunu yineledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
1
 
2
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
17 Eylül 2019, Salı
Gıbrız Türkü         - Şeherin Kuzeyi
Bence ilk defa yakalandıkları için bağışlansınlar. Zaten hataları kumu almak değil ilk kez yakayı ele vermeleriydi Eee o kadarcık hataya da anlayışsızlık etmeyelim🤣🤣

17 Eylül 2019, Salı
Goncoloz         - Sorma Gir hani
Eeee bunun sorusturmasi, arastirmasi ve cezasi yok mu? Kamuya hersey mubah mi yani? Yaziklar olsun!

banner
banner
banner
banner

Aniden rahatsızlanarak yaşamını yitiren Mott'a otopsi yapıldı
image Tatlısu'da Bernard Frederıck Mott aniden rahatsızlanarak yaşamını yitirdi.
Meteoroloji Dairesi: "En fazla yağış metrekareye 31 kg ile Tatlısu'da gözlend...
image Meteoroloji Dairesi, bu sabah itibarıyla son 24 saate en çok yağış alan bölgenin, metrekareye 31 kilogramla Tatlısu olduğunu açıkladı.
Tatlısu'dan renkli görüntüler 
image Tatlısu Belediyesi'nin, Kuzey Kıbrıs Turkcell ana sponsorluğunda düzenlediği 14. Uluslararası Tatlısu Harnup Festivali yoğun katılım ve renkli görüntülerle tamamlandı.